Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin ile görüşmek üzere Rusya'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin ile görüşmek üzere Rusya'ya gidiyor

25 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Ağustos Salı günü Rusya Federasyonu'na günübirlik bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu ziyarette Erdoğan ile Putin'in bir araya gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Ağustos Salı günü Rusya Federasyonu'na günübirlik bir ziyaret gerçekleştirecek.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 27 Ağustos 2019'da Rusya Federasyonu'na günübirlik bir ziyaret gerçekleştirmesinin öngörüldüğü belirtildi.

TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüşmüş, iki lider Suriyeyi ve Libya'daki gelişmeleri ele almıştı. Başkan Erdoğan, "Rejimin ihlalleri Türkiye'nin güvenliği için tehdit." ifadesini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin'le Suriye'deki gelişmeler hakkında bugün öğle saatlerinde telefon görüşmesi gerçekleştirmişti

Erdoğan-Putin görüşmesinde baş konu Suriye'ydi. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, rejimin İdlib'deki ateşkes ihlalleri ve saldırılarının büyük bir insani krize yol açtığını, Suriye'deki çözüm çabalarına zarar verdiğini ve Türkiye'nin milli güvenliği bakımından da çok ciddi bir tehdide dönüştüğünü belirtti.

Libya'daki gelişmeler ve iki ülke arasındaki ilişkiler de ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin ile görüşmek üzere Rusya'ya gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'den kritik Suriye görüşmesi

Haber Yayın Tarihi: 23.08.2019 07:46 Kamuya 425 şehit yakını ve gazi atanacak
Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası 2 ay önce ikinci bebeğini doğuran Özlem Ada Şahin, düzgün fiziğiyle herkesi mest etti