Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı

02.05.2020 17:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı, System.String[]

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Tunceli'de 1994 yılında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Efkan Yıldırım'ın anne ve babasıyla video konferans aracılığıyla görüştü ve ramazanlarını kutladı.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Tunceli'de 1994 yılında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Efkan Yıldırım'ın anne ve babasıyla video konferans aracılığıyla görüştü ve ramazanlarını kutladı. Baba Necdet Yıldırım (86), Cumhurbaşkanı'nın kendilerini arayarak ilgilenmesinin büyük mutluluk olduğunu ifade ederek, "Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızdan. Bizi arayıp halimizi hatırımızı sordu. Teşekkür ediyoruz. Bu çok büyük bir mutluluk bizim için. Allah'ımıza şükür çok büyük bir saygı bu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans aracılığıyla görüştüğü Edirne, Elazığ, Kırıkkale ve Şırnak'taki 4 ailenin ramazanını kutlayarak, Vefa Sosyal Destek Gruplarının yardımlarını sordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüştüğü 4 aileden biri olan Edirneli şehit ailesi Necdet ve Fatma Yıldırım çifti, duygularını paylaştı. Tunceli'de 1994 PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen tek çocukları Piyade Üsteğmen Efkan Yıldırım'ın babası Necdet ve annesi Fatma Yıldırım (82), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerini görüntülü olarak arayıp ihtiyaçlarını sormasının büyük mutluluk olduğunu ifade etti.

'HALİMİZİ HATRIMIZI, İHTİYACIMIZI SORDU'Şehit Üsteğmen'in babası Necdet Yıldırım; "Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızdan. Bizi arayıp halimizi hatırımızı sordu. Teşekkür ediyoruz" dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, özellikle koronavirüs dolayısıyla evlerinden çıkamadığı günlerde Vefa Sosyal Destek Grubu'nun kendileriyle ilgilenip ilgilenmediğini sorduğunu belirten Necdet Yıldırım, "Bize yardım edilip edilmediğini sordu. Biz de Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün sürekli bizi aradığını ve yardım ettiğini söyledik. Efkan'ın nerede şehit olduğunu sordu. Biz de anlattık" dedi.'ALLAH CUMHURBAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN'Özellikle bu zor günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerini arayarak ilgilenmesinden çok mutluluk duyduklarını söyleyen Necdet Yıldırım, "Cumhurbaşkanımız Efkan'ın şehitlik mertebesine erdiğini ve bizim metin olmamızı ifade etti ve bize uzun ömürler diledi. Vali beye talimat verdi, 'Necdet amca sizin sorumluluğunuzda, ona çok iyi bakacaksınız' dedi. Bu çok büyük bir mutluluk bizim için. Allah'ımıza şükür çok büyük bir saygı bu. Çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Anne Fatma Yıldırım ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek, "Ben biraz rahatsızım benim nasıl olduğumu sordu ve şifalar diledi. Bize kendimize çok iyi bakmamızı söyledi. Allah razı olsun bizi arayıp halimizi hatırımızı sordu" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesini video konferansla aradı - Son Dakika


Son Dakika

AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı Sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devrediliyor: Vatandaşın faturası kabaracak Polonya Cumhurbaşkanı Duda, koronavirüse yakalandı Bir adama saldırıp pantolonunu indirmişti! Meğer 'Azman' yavrularını korumak için saldırmış Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti