Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Artık hastanelere randevusuz gidilebilecek - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Artık hastanelere randevusuz gidilebilecek

22.04.2022 16:49

Devlet hastanelerinde randevu bulamayan vatandaşlar, tepkilerini sosyal medyada dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konunun gündem olması üzerine sorunun çözülebilmesi için kurmaylarına çalışma yapmaları talimatını vermişti. Erdoğan'ın Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Sağlık Bakanlığı'nın yazısını paylaşarak "Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarak da muayene olabileceklerdir." yazdı.

Son iki yıldır koronavirüs pandemisi nedeniyle hastanelerde muayene sürelerinin uzaması, vatandaşların randevu bulmasına sebep oldu. MHRS'den ve 182'den randevu oluşturamayan vatandaşlar, tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konunun gündem olması üzerine sorunun çözülebilmesi için kurmaylarına çalışma yapmaları talimatını vermişti. Bugün, randevu süreciyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

"RANDEVUSUZ DA GİDİLEBİLECEK"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı'nın kamu hastanelerine gönderdiği bir yazıyı paylaştı. Köroğlu, tweet'inde şu ifadelere yer verdi: "Covid tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri Sağlık Bakanlığı'nın geçen ay yayımlanan yazısı ile randevulu/randevusuz olarak yeniden düzenlenmiştir. Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarak da muayene olabileceklerdir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Köroğlu duyurdu: Artık hastanelere randevusu da gidilebilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Köroğlu duyurdu: Artık hastanelere randevusu da gidilebilecek
YORUMLAR (1)
  • Caner kayalı: Ya bunlar bu kadar hastaneyi yapmamış olsalardı,birilerinin ne için yapıyorlar gereksiz israf diyenleri dinlemiş olsalardı şimdi ne olurdu düşünemiyorum. Cevap Yaz 1 3 Yayından Kaldır
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması Hindistan'ı sinirlendirdi: Yapılan referans ve göndermeler yararlı değildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması Hindistan'ı sinirlendirdi: Yapılan referans ve göndermeler yararlı değildi

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Artık hastanelere randevusuz gidilebilecek - Son Dakika


Advertisement