Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tarihimiz bizim yörüngemizdir. - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tarihimiz bizim yörüngemizdir.

10.11.2019 15:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tarihimiz bizim yörüngemizdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tarihimiz bizim yörüngemizdir. Son günlerde yine birileri ağızlarına sakız ettiler. Osmanlı'da okuma yazma oranı çok düşükmüş. Osmanlının kendi silah sanayi yokmuş. Osmanlı yönetimi altındaki halklara zulmedilmiş. Hepsi de yalandır iftiradır"

-" Türkiye'deki ana muhalefet Suriye'de ne işiniz var diyor. Suriye'de benim işim yok da Suriye'nin benim topraklarımda ne işi var? Benim topraklarıma taciz ateşleri yapmıyorlar mı? Benim vatandaşım askerim şehit olmuyor mu?"

-"Milletimizi kendi içinde çatıştırmak için her yolu denediler hamdolsun başaramadılar. Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi kana boğmak istediler. Bundan da başarılı olamadılar"

-"Kur enflasyonla ve faizle bizi eski günlere döndürmek istediler. Kısa sürede bu oyunu bozduk ve ekonomiye yeniden rayına oturttuk"

-"Devletimize darbe yapma girişimini 16 saate yok ettik. Kimsenin beklemediği harekatlar gerçekleştirdik ve başarıya ulaştırdık. Suriye'de 8100 kilometre kare alanı güvenli hale getirdik"

-"Ülkemizdeki Suriyelilerin geri dönüşünü sağlayacak zemini oluşturduk. 365 bin Suriyeli kendi topraklarına döndü"

-"Türkiye cumhuriyeti ve onun kurucusuna sahip çıkmak hepimizin görevdir. Ama bunu yaparken geçmişe özellikle Osmanlı'ya Selçuklu'ya haksızlık etmemek gerekir"

-" Söğüt'te dikilen Osmanlı çınarı 600 yıl boyunca başarıyla yaşamıştır. Cumhuriyetimizi Osmanlıdan kurtarabildiğimiz miras üzerinde kurduk. O olmazsa kök olmazsa ağaç olur mu olmaz. Onun üzerinde yükseldik"

-"Gazi Mustafa Kemal Samsun'a, bir Osmanlı subayı olarak çıkmış Ankara'daki meclisi yine Osmanlı adına faaliyete geçirmiştir"

-"Her ülke ve toplum gibi elbette Osmanlının da eksikleri vardır. Bunların tespitini yapmak tarihçiler ve uzmanların işidir. Bize düşen görev ecdadımızın güçlü yönlerini kendi geleceğimizi aydınlatan bir ışık haline getirmektir"

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümü münasebetiyle Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimiz bizim yörüngemizdir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimiz bizim yörüngemizdir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimiz bizim yörüngemizdir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimiz bizim yörüngemizdir.

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Tarihimiz bizim yörüngemizdir. - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Meteoroloji 12 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2.3 milyon dolar çalındı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı