Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da

05.01.2012 14:20
Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da, System.String[]

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bolu'da belediye başkanlığını ziyaret etti, Beypiliç fabrikasında incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bolu'da belediye başkanlığını ziyaret etti, Beypiliç fabrikasında incelemelerde bulundu.

Bolu'daki temaslarına devam eden Gül, valiliğin ardından belediyeye geçti. Belediye önünde toplanan vatandaşlar, Cumhurbaşkanına sevgi gösterisinde bulunarak, başından aşağı gül yaprakları döktü.

Vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yapan Gül, sevgi gösterisine teşekkür etti. Bolululara "Sizler bu ülkenin en değerli vatandaşlarısınız" diye seslenen Gül, Bolu'nun Türkiye'nin en güzide illerinden biri olduğunu söyledi.

"Allah Bolu'ya bütün güzellikleri vermiş" diyen Gül, Boluluların da bu doğal güzelliklerle iç içe yaşadığını ifade etti.

Bolu'nun tabii güzelliklerinin kent için bir servet olduğunu dile getiren Gül, Bolu'nun dünyaya tanıtılacağını ve dünyanın dört bir yanından buraya gelenlerin bu güzelliklerden nasibini alacağını söyledi.

Gül, Bolululara "Birbirinizi ne kadar çok sever, yöneticilerinizle ne kadar dayanışma içinde olursanız güzellikler o kadar artar" diye seslendi.

Daha sonra Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın makamına geçen Gül, yerel hizmetlere ilişkin bilgi aldı. Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin başlangıcında gazetecilerin görüntü almasına izin verildiği sırada Gül, Bolu Belediyesinin şeref defterini imzaladı.

Belediye Başkanı Yılmaz, Cumhurbaşkanı Gül'e 1989 yılında bir grup arkadaşıyla Bursa'da çekilmiş bir fotoğrafını hediye etti.

Fotoğrafın kendisinde olmadığını belirten Gül, "Şimdi en kıymetli hediyeler bunlar" dedi. Yılmaz Gül'e ayrıca üzerinde yöresel nakış bulunan bir kumaş da hediye etti.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Beypiliç fabrikasına geçerek incelemelerde bulundu. Fabrikayı tulum, çizme ve bone giyerek gezen Gül, Beypiliç Genel Müdürü Sait Koca'dan fabrika hakkında bilgi aldı.

- ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da - Son Dakika


Son Dakika

Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası soyundu Usta besteci ve eğitmen Muammer Sun'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti Hastanede rüşvet skandalı! Hizmetli memurdan tutanağın iptali için 10 bin TL istendi Kazada can verdi, dağıttığı gazetelerle cansız bedeni örtüldü Gökten başına servet yağdı! Evinin çatısına düşen göktaşına müşteri arıyor MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı