Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da

05.01.2012 16:01
Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da, System.String[]

"20-30 yıl geriye gittiğimizde birbirimizle uğraşarak ne kadar vakit kaybettiğimizi biliyoruz.

Ali Hakan Der - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,

"20-30 yıl geriye gittiğimizde birbirimizle uğraşarak ne kadar vakit kaybettiğimizi biliyoruz. Şimdi kaybettiğimiz yılları kazanma zamanı" dedi.

Gül, Bolu'da kent protokolü ve şehrin önde gelenleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Gazelle Otel'deki yemeğe şehit yakını ve gazi 9 davetli de katıldı. Gül, salona girişinde şehit yakınları ve gazilerin bulunduğu yere gelerek bu kişilerle tek tek tokalaştı. Yemek öncesinde Bolu'daki hayırseverler tanıtıldı ve yaptıkları yardımlar anlatıldı.

Daha sonra hayırseverler İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman, Yaşar Çelik, Mustafa Çizmecioğlu, Ahmet Kahraman, Süreyya Astarcı, Şehit Mithat Dayıoğlu, Nimet Meto, Mustafa Elicek ve Sait Koca'ya Cumhurbaşkanı Gül şükran plaketi verdi.

Gül, yemek öncesinde yaptığı konuşmaya tüm davetliler adına şehit yakınlarını selamladığını ifade ederek başladı.

Bolu'nun doğal güzellikleri itibariyle Türkiye'nin en zengin illerinden biri olduğunu dile getiren Gül, valilik ve belediye de kentin doğal güzelliklerine ilişkin brifing aldığını belirtti. "Nasıl olur da bu il bu güzellikler karşısında akına uğramamış hayret ettim" diyen Gül, Bolu'nun şimdiye kadar farklı kalmış güzelliklerini önce Türkiye'ye daha sonra dünyaya gösterme zamanının geldiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'nun güzelliklerinin sadece kentin bünyesinde kalmaması gerektiğini ifade ederek, kent için az olan yerli ve yabancı turist sayısını artırmaya yönelik çalışmalar yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Bolu'nun övünmesi gereken bir başka yanının da hayırseverleri olduğunu anlatan Gül, kentteki hayırseverliğe ön ayak olan İzzet Baysal'ı rahmetle andığını, günümüz hayırseverlerine de şükranlarını sunduğunu belirtti.

Gül, "Her ilde böyle olmuyor. İnsanlar kazandıklarının bir kısmını gönül rızasıyla insanlığın hizmetine ayırıyor. Hizmetler tanınır, takdir edilirse onlara yenileri eklenir" diye konuştu.

-"Çok çalışmalıyız"-

Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'nun sanayisi ve ekonomik hayatının canlanması gerektiğinin de altını çizerek sanayi tesislerine yenilerinin eklenmesini istedi.

Türkiye'nin kuzeyiyle güneyiyle, doğusuyla batısıyla dört bir yanıyla güzel bir ülke olduğunu vurgulayan Gül, şöyle devam etti:

"Bu güzel ülkenin kıymetini bilmeliyiz. Dayanışma içerisinde eksikleri tamamlamalıyız. Geçmişe bakınca kaybettiğimiz boş yıllar var, enerjimizi boşa harcadığımız yıllar var. 20-30 yıl geriye gittiğimizde birbirimizle uğraşarak ne kadar vakit kaybettiğimizi biliyoruz. Şimdi kaybettiğimiz yılları kazanma zamanı.

Her beraber çok çalışmamız gerekir. İyileri teşvik etmemiz, yanlış işler olursa onları da yapıcı bir şekilde tenkit ederek doğru yapılmasını sağlamamız gerekir. Ama en önemlisi bir ülkede birlik, beraberlik ve dayanışma olmasıdır.

Bolu'da dayanışma olduğunu görüyorum. Böyle olunca o illerde sinerji doğuyor, enerji oluyor ve güzel şeyler yapılıyor. Bolu'da bu dayanışma ruhu olduğu sürece inşallah çok daha güzelliklere şahit olacağız."

- BOLU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Cumhurbaşkanı Gül, Bolu'da - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli