Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Gül, İlk Yurtdışı Ziyaretini KKTC'ye Yapıyor

Cumhurbaşkanı Gül, İlk Yurtdışı Ziyaretini KKTC'ye Yapıyor

12 yıl önce

Çiçeği Burnunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Geleneği Bozmayarak İlk Yurtdışı Resmi Ziyaretini KKTC'ye Yapıyor.

Cumhurbaşkanı Gül, İlk Yurtdışı Ziyaretini KKTC'ye Yapıyor, System.String[]
Çiçeği burnunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geleneği bozmayarak ilk yurtdışı resmi ziyaretini KKTC'ye yapıyor.

Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindeki heyetin yarın saat 15.00'te KKTC'de olması bekleniyor. Gül'ün tam resmi temas programı henüz basına açıklanmadı.

Ercan Devlet Havaalanı'nda KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talak tarafından resmi törenle karşılanacak olan Gül, ilk olarak Lefkoşa Anıtttepe'deki Kıbrıs Türkünün özgürlük mücadelesinin önderi Dr. Fazıl Küçük 'ün kabrini ziyaret edecek. Daha sonra KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı ziyaret edecek olan Gül, Cumhurbaşkanlığı konutunda az sayıda davetlinin katılacağı iftardan sonra bahçede verilecek resepsiyonda özel davetlilerle bir araya gelecek.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'nu Girne'deki karargahında ziyaret edecek olan Gül, daha sonra Boğaz Şehitliği'ne giderek şehitler huzurunda saygı duruşunda bulunacak. Aynı gün saat 12.00'de KKTC Meclisi'nde bir konuşma yapacak olan Abdullah Gül'ün aynı günün akşam saatlerinde adadan ayrılması bekleniyor.

(MG-CY-CY-OK-D)Son Dakika! İsveç'e Mağlup Olan A Milli Takımımız, UEFA Uluslar Liginde C Ligine Düştü Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nın Kadir Mısıroğlu'na Yaptığı Ziyaretle İlgili İlk Kez Konuştu

Kanada'da 2 Öğrenciye Fırçayla Cinsel İstismarda Bulunan 8 Öğrenci, Okuldan Atıldı