Cumhurbaşkanı kararıyla MASAK Başkanı Osman Dereli resmen görevden alındı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı kararıyla MASAK Başkanı Osman Dereli resmen görevden alındı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı Osman Dereli Cumhurbaşkanı kararı ile görevden alındı. Dereli fiilen geçen yıl görevi bırakmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Osman Dereli görevden alındı. Dereli'nin görevden alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Dereli fiilen geçen yıl görevi bırakmıştı.

2016 YILINDA BAŞKAN OLMUŞTU

Maliye Bakanlığında Hesap Uzman Yardımcısı olarak 1997 yılında göreve başlayan Dereli, 2008-2012 arasında Gelir İdaresi Başkanlığında Grup Başkanı olarak çalıştı. Dereli, 25 Eylül 2012'den bu yana Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Dereli Mart 2016 itibariyle MASAK Başkanı olmuştu.

Cumhurbaşkanı kararıyla MASAK Başkanı Osman Dereli resmen görevden alındı
Osman Dereli

MASAK NEDİR?

Mali Suçları Araştırma Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kara para aklama suçunun araştırılması ve incelenmesi ile görevlendirilmiş ve 17 Şubat 1997 tarihinde fiilen göreve başlamış bir kuruldur.

Cumhurbaşkanı kararıyla MASAK Başkanı Osman Dereli resmen görevden alındı

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2020 09:47

Son Dakika Ekonomi Cumhurbaşkanı kararıyla MASAK Başkanı Osman Dereli resmen görevden alındı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (30)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında bir kez daha ilan etti: Azerbaycan'ın yanında olacağız Beyaz eşya yüklü kamyonet takla attı: 1 ölü, 1 yaralı Roma Marcao'yu zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralamak istedi, G.Saray reddetti Kamerayı açık unutan milletvekili, danışmanını kucağına alıp göğsünü öptü Nusret'e twerk yapan kadının sevgilisi mekanı bastı! O anlar kamerada FETÖ'den yargılanan 'Maceracı' Murat Yeni'nin oyunu mahkemeler arasındaki yazışma ile bozuldu Çatışmalar devam ederken herkesin merak ettiği soru yanıt buldu! İşte Azerbaycan ve Ermenistan'ın askeri güçleri Aldatan kadın, aldatılan koca ve malum komşu aynı karede!