Süleyman Efendi Cemaati de "Erdoğan" Dedi - Son Dakika

Süleyman Efendi Cemaati de "Erdoğan" Dedi

09.08.2014 14:42

Süleyman Hilmi Tunahan'ın talebeleri, cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

Tüm Türkiye çapında faaliyet gösteren Kuran Kursları ve öğrenci yurtları ile en büyük islami gruplardan biri olan Süleyman Efendi Cemaati, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir gün kala siyasi tercihini kamuoyu ile paylaştı. Süleyman Hilmi Tunahan'ın bugün hayatta olan 5 talebesi ve Tunahan'a yakınlığı ile bilinen Sivil Toplum Kuruluşu'nun ortak imzası ile yayınlanan basın açıklamasında "Yeni Türkiye yolunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek veriyoruz" denildi.

ERDOĞAN'A TAM DESTEK

Tunahan'ın talebeleri Bilim ve İnsan Vakfı Başkanı, 23. dönem AK Parti Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, vaizler Hüseyin Kaplan, Necati Tosun, Hulusi Özdemir ve Şevket Tandoğan ile 41 vakıf ve derneğin imzasının yer aldığı bildiride, şunlar kaydedildi:

"Yeni Türkiye'nin kaderinin çizileceği 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçiminde; zamanında büyük çile ve zorluklarla Kur'an hizmeti veren Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin rahle-i tedrisatından feyz almış kişiler, vakıf ve derneklerin mensupları olarak, son 12 yılda din ve vicdan temini noktasında verdiği büyük hizmetlerinden dolayı tam desteğimizi Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a verdiğimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrette ara artışı açıkladı: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrette ara artışı açıkladı: (1) Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti Kütahya İl Başkanlığını ziyaret etti Açıklaması Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti Kütahya İl Başkanlığını ziyaret etti Açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesinde mezuniyet törenine katıldı: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesinde mezuniyet törenine katıldı: (3)
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Süleyman Efendi Cemaati de 'Erdoğan' Dedi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement