Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Avrupa'ya Suriyeli sığınmacı uyarısı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Avrupa'ya Suriyeli sığınmacı uyarısı!

16 gün önce

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Avrupa şunu anlamalıdır ki; Türkiye, İdlib tarafından bir akın olması halinde daha fazla sığınmacıya ev sahipliği yapabilecek durumda değildir." dedi.

İtalya'nın kuzeyindeki Cernobbio kentinde düzenlenen 45. Ambrosetti Forumu'na katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bloomberg televizyonunda gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımısı Fuat Oktay, " Suriye'den yeni bir göç dalgası ile mi karşı karşıyayız?" sorusuna, "Maalesef evet. Ancak, Türkiye olarak o bölgede barışın tesisi için ciddi çaba sarf ediyoruz." yanıtını verdi.

"TÜRKİYE BU YÜKÜ TAŞIYAMAZ"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin 3,7 milyon sığınmacıya ev sahipliği yaptığını anımsatarak, "Avrupa şunu anlamalıdır ki, Türkiye, İdlib tarafından bir akın olması halinde daha fazla sığınmacıya ev sahipliği yapabilecek durumda değildir. Avrupa bu riskle yüzleşmeli. Türkiye bu yükü tek başına taşıyamaz." değerlendirmesinde bulundu. Türkiye'nin terörü din, coğrafya ya da etnisite olarak ayırmadığını vurgulayan Oktay, Suriyeli sivillerin terörden dolayı bedel ödememesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Avrupa'ya Suriyeli sığınmacı uyarısı!
Haber Yayın Tarihi: 06.09.2019 08:04 Damadını kına gecesinde öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan adam: 20 gün önce planladım
İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı ABD'li Senatör Graham: Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi oldukça önemli