Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin için Marş İstedi: Askerlerimizi Yeni Marşlarla Yürütelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin için Marş İstedi: Askerlerimizi Yeni Marşlarla Yürütelim

7 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin harekatı için bir marş yazılmasını istedi. Erdoğan, "Torunum bile evde Mehter Marşı'yla yürüyor. Askerlerimizi yeni marşlarla yürütelim." dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 46. Muhtarlar Toplantısı'nda, Adana, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çankırı, Çorum, Erzincan, Kahramanmaraş, Kastamonu, Konya, Samsun, Sinop, Sivas, Yozgat ve Zonguldak'tan gelen muhtarlara hitap etti. Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı için bir marş yazılmasını isteyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Torunum bile evde Mehter Marşı'yla yürüyor." dedi.

"TORUNUM EVDE MEHTER MARŞI'YLA YÜRÜYOR"

Geçen bu konuyu arkadaşlarına açtığını söyleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Şu anda Fırat Kalkanı, Afrin, biz bununla ilgili bir İstiklal Marşı gibi demeyeyim ama bir Mehter Marşı gibi marşı da yazamazlar mı? Bunu hazırlasınlar. Evde torunum bile Mehter Marşı ile yürüyor. Askerlerimizi de Mehter Marşı ile yürütür gibi yeni marşlarla yürütelim. 15 Temmuz için de marş yazılabilmeli. Şiirlerini yüreğiyle de yazan şairlerimize çok önemli görevler düşüyor"

Erdoğan: Temenni Ederim ki Akşama Kadar Afrin Düşmüş Olur

Erdoğan'dan İstiklal Marşı Çıkışı: Emsalsiz Marşın Manasını Yüreklere Nakşedecek Beste Yapılamadı
Prof. Dr. Karatay, Emine Erdoğan'ın Konuğu Oldu Jetler Havalandı, Yüksekovada'da Hainlere Bomba Yağdı: 3 Terörist Öldürüldü

Dışişlerinden Merkel'in Afrin Mesajına Sert Tepki: Siviller İçin Tek Tehlike YPG'nin Bombalarıdır Erdoğan, Alman Mevkidaşıyla Zeytin Dalı Harekatı Hakkında Bilgi Paylaşımında Bulundu