Cumhurbaşkanlığı Nizamiyesinde Arbede - Son Dakika

Cumhurbaşkanlığı Nizamiyesinde Arbede

20.01.2014 12:40
Cumhurbaşkanlığı Nizamiyesinde Arbede

"Akli dengesinin yerinde olmadığını ve ekonomik zorluk yaşadığını" beyan ederek yardım istemek üzere Cumhurbaşkanlığına gelen kadın, bekleme salonunda Gürcistan Devlet Başkanlığı basın bürosunda görevli bir kişiye saldırdı.

"Akli dengesinin yerinde olmadığını ve ekonomik zorluk yaşadığını" beyan ederek yardım istemek üzere Cumhurbaşkanlığına gelen kadın, bekleme salonunda Gürcistan Devlet Başkanlığı basın bürosunda görevli bir kişiye saldırdı.

Olay, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Gürcistan Devlet Başkanı Giorgi Margvelashvili için Çankaya Köşkü'nde düzenlenecek karşılama töreni öncesinde yaşandı.

Gazeteciler ve konuk heyetten görevlilerin, tören için Cumhurbaşkanlığının 5 nolu nizamiyesindeki salonda bekledikleri sırada, salondaki Berat Düzgüner adlı kadın, Gürcistan Devlet Başkanlığı Basın Ofisi Başdanışmanı olduğu öğrenilen Sophiko Jajanashvili'ye aniden saldırdı.

Salonda bulunan gazeteciler ve görevliler, Düzgüner'i zorlukla Jajanishvili'den ayırdı. Köşk'te görevli polis memurları tarafından salondan çıkarılan Düzgüner, ifade vermek üzere karakola götürüldü. Jajanishvili'nin Düzgüner'den şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, her gün Cumhurbaşkanlığına gelerek çeşitli taleplerde bulunan vatandaşlar olduğunu, bu kişilerin nizamiyede gerekli kayıt ve kontrol aşamalarından geçtikten sonra bekleme salonuna alındıklarını, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığında görevli memurlarca bu kişilerin taleplerinin not edildiğini kaydettiler.

Düzgüner'in de, 5 nolu nizamiyede, kontrolden geçirilip kaydının yapılmasının ardından bekleme salonuna alındığını belirtilen yetkililerce, burada Kurumsal İletişim Başkanlığında görevli bir kişi tarafından dinlenerek taleplerinin not edildiği aktarıldı. Düzgüner'in, "akli dengesinin yerinde olmadığını ve ekonomik zorluk yaşadığını" söyleyerek yardım istediği ifade edildi. - Ankara

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanlığı Nizamiyesinde Arbede - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement