Cumhurbaşkanlığından istifa edip, Savunma Bakan Yardımcısı oldu - Son Dakika

Cumhurbaşkanlığından istifa edip, Savunma Bakan Yardımcısı oldu

05.07.2019 09:51
Cumhurbaşkanlığından istifa edip, Savunma Bakan Yardımcısı oldu, System.String[]

Haziran ayında İnguşetya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı görevinden istifa eden Yunus-Bek Yevkurov, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından Rusya Savunma Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, eski İnguşetya Cumhurbaşkanı Yunus-Bek Yevkurov'un Rusya Savunma Bakan Yardımcılığına atandığını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya'ya bağlı İnguşetya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'ndan 2 hafta önce istifa eden Yunus-Bek Yevkurov'un Rusya Savunma Bakan Yardımcılığına atandığını duyurdu. Daha önce general rütbesiyle Rusya Hava Kuvvetlerinde görev alan Yevkurov, Kuzey Kafkasya ve Kosova gibi önemli noktalarda görev yapmıştı.

SAVAŞ EĞİTİMİNDE GÖREVLİ İLK BAKAN YARDIMCISI

Yevkurov, Savunma Bakan Yardımcılığında görev alanı olarak Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri savaş eğitimini ve uçuş güvenliği hizmetini yönetecek. Rus askeri uzman Vladislav Şurıgin, Rus basınına konu ile ilgili yorumlarını aktararak, "Rusya Savunma Bakanlığında savaş eğitimine bakan bir bakan yardımcısının ortaya çıkması yerinde bir karar. Savaş eğitiminde görevli ilk bakan yardımcısı oldu. Savunma bakanı zaten çok sayıda görevle karşı karşıya kalıyor. Askeri savaş eğitimini her zaman belirli bir görevlinin üstlenmesi yerinde bir hamle oldu" ifadelerini kullandı.

11 YIL CUMHURBAŞKANLIĞI YAPTI

Yunus-Bek Yevkurov, 31 Ekim 2008-26 Haziran 2019 yılları arasında 11 yıl boyunca İnguşetya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürmüştü.
Cumhurbaşkanlığından istifa edip, Savunma Bakan Yardımcısı oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanlığından istifa edip, Savunma Bakan Yardımcısı oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bankalar Birliği anlaşmasıyla Galatasaray'ın kasasına 250 milyon TL girdi Türkiye'de 280 milyon metreküplük doğal gaz kullanımıyla rekor kırıldı Bölgede dengeleri değiştirecek iddia: Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu Güne düşüşle başlayan dolar 7,43'ten işlem görüyor Donald Trump'tan görevi bırakmasına saatler kala 143 kişi için af ve ceza indirimi kararı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum Zeytin yaprağının koronavirüsü parçaladığı bilimsel olarak ortaya kondu