Cumhuriyet Altını Ödüllü Siber Yıldız 2019 Yarışması Başlıyor - Son Dakika

Cumhuriyet Altını Ödüllü Siber Yıldız 2019 Yarışması Başlıyor

16.01.2019 18:14
Cumhuriyet Altını Ödüllü Siber Yıldız 2019 Yarışması Başlıyor, System.String[]

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve USOM işbirliği ile düzenlenecek olan yarışma şubat ayında başlıyor.

Ülkemizde siber güvenlik alanında yetenekli isimleri keşfetmek, güvenlik açıklarının kapatılması konusunda kalifiye elemanlar bulabilmek ve ilgi çekici projeler geliştirmek amacıyla düzenlenen Siber Yıldız yarışmasının bu yılki tarihi belli oldu.

Geçtiğimiz yıl SaltBae adıyla yarışmaya katılan yarışmacının büyük ödülü kazandığı Siber Yıldız, bu yıl 1 Şubat'ta düzenlenecek ve dereceye girenlere Cumhuriyet Altını hediye edilecek.

Yarışmaya katılmayı planlayan adaylar, yarışmaya özel açılan web sitesi aracılığı ile ön kayıt yaptırdıktan sonra açık olan test sorularını çözebilecekler. Yarışma başladıktan sonra sorular tüm yarışmacılara açılacak ve yeni sorular eklenmeye devam edilecek.

1 Şubat tarihinde, tam gün sürecek olan yarışmada ilk 15 sırayı alanlardan birinci olan yarışmacıya 10, ikinciye 5 ve üçüncüye 3 adet Cumhuriyet Altını hediye edilecek. Ayrıca ilk 100'e giren tüm yarışmacılar Siber Talimhane uygulamasına giriş yapmaya hak kazanacaklar.

Cumhuriyet Altını Ödüllü Siber Yıldız 2019 Yarışması Başlıyor

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Cumhuriyet Altını Ödüllü Siber Yıldız 2019 Yarışması Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti