Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor - Son Dakika

Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor

29.10.2015 13:54
Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor, System.String[]

Çiftlikköy ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören yapıldı.

Çiftlikköy ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören yapıldı.

Kaymakam Cengiz Karabulut, 23 Nisan Meydanı'ndaki törende yaptığı konuşmada, mirasın devralındığı Cumhuriyet'in mimarı ecdada karşı da sorumlulukların unutulmaması gerektiğini söyledi.

Karabulut, şöyle konuştu:

"Atatürk'ün deyimiyle geleceğin ümidi, ışıklı çiçeklersiniz. Büyük Önderimiz Atatürk'ün bu eseri ona bırakacağı ve 'Gözüm arkada kalmayacak' sözleri ile işaret ettiği ve Cumhuriyet'i emanet ettiği gençlersiniz. Taşıdığınız bu emanetin önemi ve sorumluluğunun bilincinde olduğunuza inanıyor ve sizlere bu anlamda sonsuz güven duyuyoruz. Unutmayınız ki geleceğimize yön verecek sizlersiniz, bu ülke sizlerin çabası ile dünyadaki saygın yerini alacaktır. Bu duygu ve düşünceler ışığında başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, bu vatan toprakları üzerinde bizlere hür ve bağımsız yaşama onuru kazandıran, günümüzde de bu mücadeleye devam eden ve her türlü fedakarlığa katlanarak, canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet gazilerimizi şükran ile anıyoruz."

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kafkas Kültür Derneği ekibi tarafından sahnelenen Kafkas oyunları ile program sona erdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Joe Biden Beyaz Saray'da! İlk iş olarak Trump'ın tartışmalı kararlarına el attı Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Biden, başkan olarak ilk belgelerini imzaladı Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı