Son Dakika Haberleri: Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor

4 yıl önce

Cumhuriyetin ilanının 92. yıl dönümü, Ilgın, Cihanbeyli, Seydişehir, Kulu, Beyşehir, Akşehir, Halkapınar ve Bozkır'da törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor, System.String[]
Cumhuriyetin ilanının 92. yıl dönümü,  Ilgın, Cihanbeyli, Seydişehir, Kulu, Beyşehir, Akşehir, Halkapınar ve Bozkır'da törenlerle kutlandı.

Ilgın

Kutlamalar, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı.

Fahrettin Altay Paşa Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen çelenk sunma programına Ilgın Kaymakamı Yücel Gemici,  Garnizon  Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hüsnü Duran ve  Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral ile kurum müdürleri, askeri erkan, vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.

Çelenklerin Atatürk anıtına sunulmasını takiben saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile buradaki tören tamamlandı. 

Cihanbeyli

Kutlamalar, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı.

Törene, Cihanbeyli Kaymakamı Ahmet Gencer, Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Garnizon Komutanı Binbaşı Osman Saygılı, Belediye Meclis üyeleri, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cihanbeyli Kaymakamı Ahmet Gencer, Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale ve Garnizon Komutanı Binbaşı Osman Saygılı Öğrencilerin bayramını kutladı.

Program Cihanbeyli Kaymakamı Ahmet Gencer'in günün anlam ve önemine dair konuşmaları ve öğrencilerin şiir okumasının ardından resmi geçit töreni ile sona erdi.

Seydişehir

Etkinlikler, Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından belediye önünde devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Garnizon komutanı Fırat Ekinci, Belediye Başkanı Mehmet Tutal; öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Kaymakam Özyiğit, günün anlam ve önemi hakkında yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin şiir okuması ve folklor oyununun ardından resmi geçit ile sona erdi.

Kulu

28 Ekim Çarşamba günü saat 13: 00'de Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile başlandı.

Törenler, 29 Ekim Perşembe günü ise Kulu Kaymakamı Hüseyin Avcı makamında tebrikleri kabulüyle başladı. İlçe stadyumunda devam eden törende ise günün anlam ve önemini belirtilen konuşmalar ve öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Öğrencilerin oyunlarının ardından tören resmi geçit ile son buldu.

Beyşehir

Beyşehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, düzenlenen törenlerle kutlandı.

Beyşehir 75. Cumhuriyet Stadyumu'nda yapılan kutlamalara Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu ve Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Başıbüyük'ün günün anlam ve önemine dair konuşmalarının ardından, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve folklor gösterileri yapıldı. Resmi tören geçidi ile sona eren kutlamalarda Beyşehirli gazilerin geçit esnasında protokolü selamlaması ise uzun süre ayakta alkışlandı.

Akşehir

Akşehir Hükümet Konağı'nda İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin'in tebrik kabulü ile başladı.    

24 Ağustos Bulvarı'nda yapılan törene, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı İkmal Albay  Erdal Canol, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'nın, meydandaki askerlerin, halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla program devam etti.

Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu. Öğrencilere çeşitli yarışmalarda ödüller verildi.

Ödüller verilirken ödül alan bir öğrencinin fenalık geçirmesi sonucunda sağlık görevlileri müdahalede bulunarak öğrenciyi ambulansla hastaneye kaldırdı. Program, halk oyunları gösterilerinin ardından resmi geçit töreniyle sona erdi.

Halkapınar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çeşitli tören ve programlarla yapıldı.

Halkapınar Kaymakamı Erdal Çetinbaş'ın makamında Cumhuriyet bayramı tebriklerini kabulünden sonra Arif Arık Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde kutlama töreni gerçekleştirildi.

 Kaymakam Çetinbaş'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrenciler şiir, şarkı, dans ve oratoryo gösterileri ile şiir, kompozisyon, resim ve cumhuriyet konularında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi sonrasında resmi geçitle ile tören sona erdi.

Bozkır

28 Ekim Çarşamba günü Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulması ile başladı. 

Cumhuriyetin 92. yılı kutlamalarına Bozkır Kaymakamı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Üsteğmen Özgür Aşık, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve daire amirleri katıldı.

Etkinlikler, okulların katılımıyla protokol konuşmalarının ve şiirlerin okunması sonrasında, okul öğrencilerinden oluşan tören takımının protokolü ve halkı selamlama yürüyüşüyle sona erdi.

Karapınar

Karapınar'daki kutlama programı, Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen törenle başladı. Protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşları selamladı.

Programa; İlçe Garnizon Komutanı Oğuz Osman Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Murat Çiftçi, Cumhuriyet Savcısı Erhan Can Tanlık ile daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca'nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından seslendirilen şiir ve halk oyunları gösterileriyle devam etti. Kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.
Haber Yayın Tarihi : 29.10.2015 04:31 Kaynak: AAÜnlü İsimler, Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'nun Konuk Olduğu Yayını Erken Bitirdiği İddiasına Tepki Gösterdi Polisleri Darp Eden Oyuncu Özgün Aydın'a 19 Yıl 9 Aya Kadar Hapis İstemi AK Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın Ekibi "Ekrem İmamoğlu" İsmini Satın Aldı