Cumhuriyet Eğitim Gezileri - Son Dakika

Cumhuriyet Eğitim Gezileri

26.11.2012 14:24
Cumhuriyet Eğitim Gezileri, System.String[]

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Eğitim Gezileri'nin Çanakkale ayağı sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Eğitim Gezileri'nin Çanakkale ayağı sona erdi.

Gezilerin sona ermesi nedeniyle, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Şehitler Abidesi'nde tören düzenlendi. KKTC, Çankırı, Denizli, Antalya, Yozgat, Yalova ve Düzce'den gelen 280 öğrenci ile öğretmenler ve alan kılavuzlarının katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, törende yaptığı konuşmada, yaklaşık bir ay süren Cumhuriyet Eğitim Gezileri'nin Çanakkale ayağının sona erdiğini söyledi.

Projenin gündemlerinin önemli bir bölümünü teşkil ettiğini dile getiren Karataş, "Bu yıl çok heyecanlıydık, çünkü bakanlığın önceden yaptığı bu çalışmayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk defa gerçekleştirdik. Arkadaşlarımızın özverisiyle gezi bugün tamamlanmış oldu. Proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Karataş'ın konuşmasının ardından, Çanakkale Özel Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Can Erdoğan Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiirini okudu.

Etkinliğe KKTC'den katılan Zeynep Semiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gelibolu Yarımadası'na geldiğinde milli duygularının kabardığını, tarihe dokunduğunu, yeniden o günleri yaşadığını söyledi.

KKTC'den gelen diğer öğrenci Bekir Topla ise " Türkiye'de, ana vatanımızda kendimizi çok güvende hissediyoruz. Şehitlerimiz, bu vatanı çok çaba sarf ederek bizlere bıraktı. Geriye dönmeyi hiç düşünmediler. En büyük hayalim buraya gelmekti. Çok duygulandım" diye konuştu.

Törenin ardından öğrenciler, Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı alanları, şehitlikleri, anıt ve mezarlıkları ziyaret etti.

Muhabir: Bülent Ersöz/ Mehmet Bayer

Yayıncı: Doğan Sarıtaş - ÇANAKKALE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Cumhuriyet Eğitim Gezileri - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın