Son Dakika Haberleri: Cumhuriyet Gazetesi 90 Yaşında

Cumhuriyet Gazetesi 90 Yaşında

6 yıl önce

Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç Cumhuriyetin ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHA Şişli Kent Kültür Merkezi'nde, Cumhuriyet Gazetesi'nin kuruluşunun 90'ıncı yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Cumhuriyet Gazetesi 90 Yaşında, System.String[]

Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç Cumhuriyetin ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum


Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHA


Şişli Kent Kültür Merkezi'nde, Cumhuriyet Gazetesi'nin kuruluşunun 90'ıncı yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Geceye, aralarında CHP İstanbul Milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Kadir Gökmen Öğüt ile CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Hürriyet Gazetesi yazarı Tufan Türenç ve televizyon sunucusu Halit Kıvanç'ın da bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.


ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİ Davetlilere verilen kokteyl ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç Yaptı. Erinç, Cumhuriyetin Yunus Nadi ile başlayan ve Nadir Nadi tarafından kurumsallaştırılan kişiliğini, daha önceleri olduğu gibi, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti kavramını yaygınlaştırmaya çalışarak, Atatürk devrim ve ilkelerini savunarak, Türkiye'yi daha aydınlık yarınlara, Anadolu aydınlanmasının başladığı günlere götürmek gibi bir görevimiz var. Bunu da sizler sayesinde başarıyoruz. Sizler oldukça, Cumhuriyet'in ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum dedi.


Cumhuriyet Gazetesi Belgeseli'nin sunulmasının ardından, sahneye Boğaziçi Caz Korosu çıktı. Caz konseri davetlilerden büyük alkış aldı.

Haber Yayın Tarihi: 07.05.2014 11:15 Kaynak: DHATrafik kazası geçiren Bülent Arınç'ın damadı, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı
1 Aralık'tan itibaren ticari araç sürücülerine psikoteknik test raporu zorunlu hale getirildi Boşanma kararı alan Meltem Miraloğlu 80 yaşındaki eşine "Beni seviyor musun?" sorusunu sordu