Cumhuriyet'in Kuruluşundan Bugüne Doğusuyla Batısıyla Müzik - Son Dakika

Cumhuriyet'in Kuruluşundan Bugüne Doğusuyla Batısıyla Müzik

08.09.2016 14:39
Cumhuriyet'in Kuruluşundan Bugüne Doğusuyla Batısıyla Müzik, System.String[]

Bilgi'de müzikle ilgilenen ya da farklı türlerde müzik dinlemeyi sevenlere yönelik "İki Ses Birbirine Nasıl Kavuşur" adlı bir eğitim programı hayata geçiriyor.

22 Ekim – 19 Kasım tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek eğitimler, Cumhuriyet'in kuruluşundan bugüne bu topraklarda doğmuş müzikleri doğu ve batısıyla harmanlayarak farklı bir bakış sunmayı amaçlıyor

Bilgi Üniversitesi'nin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Bilgi Eğitim, müzik dinleyen, seven, araştıran ve bu topraklarda hayata geçmiş müzikleri öğrenmek isteyenlere yönelik "İki Ses Birbirine Nasıl Kavuşur" adlı bir eğitim programı hazırladı. Katılımcılar, bol bol ve çeşitli müzikleri dinleyip irdeleme imkânına sahip olacak, Cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana olan döneme ilişkin kimlik sorgulaması üstünde iz sürecek. Eğitmen Ayşe Tütüncü'nün önderliğinde gerçekleşecek eğitimlerde Türkiye müzik tarihi konusunda zengin bir içerik sunulacak.

EĞİTİMLER 22 EKİM'DE BAŞLIYOR

Cumartesi günleri gerçekleşecek derslerde, katılımcılar Bach ve İsmail Dede Efendi'nin meşkine tanık olacak. Elektro gitarist Joe Satriani ve Aşık Veysel'in ilham kaynakları, Neşet Ertaş ile Led Zeppelin arasındaki farklar masaya yatırılacak, 80'li yıllardaki "devrimci müzik" takipçileri de derslerde katılımcılara eşlik edecek. 22 Ekim – 19 Kasım tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek eğitimler 5 hafta sürecek. "İki Ses Birbirine Nasıl Kavuşur" eğitiminin ücreti KDV dahil 350 TL.

Cumhuriyet'in Kuruluşundan Bugüne Doğusuyla Batısıyla Müzik

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Cumhuriyet'in Kuruluşundan Bugüne Doğusuyla Batısıyla Müzik - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı