Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Adana'da Başladı - Son Dakika

Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Adana'da Başladı

06.11.2015 14:06
Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Adana'da Başladı, System.String[]

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları” Adana’da Atlıspor Kulübü’nde başladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında "Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları" Adana'da Atlıspor Kulübü'nde başladı.

Binicilik Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Uluslararası Binicilik Hakemi Vedat Karagülle, Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik yarışlarının 3 gün süreceğini, yarışlara 15 kulüpten 102 binicinin 168 at ile mücadele edeceğini söyledi.

Binicilik Federasyonu Başkanı Atıf Bülent Bora ve yönetim kurulu üyelerinin Cumhuriyet Kupası yarışlarını izlemek için Adana'ya geleceklerini ifade eden Karagülle şöyle devam etti:

"Bizim aile yarım asırdır binicilikle sporcu, hakem, antrenör olarak hizmet etmektedir. Eşim Günseli Karagülle de uluslararası hakemdir. 50 yıllık binicilik hakemi olarak yurdun her ilinde hakem kursları açtım. Bu nedenle Türkiye'de ki tesislerin tamamını yakından biliyorum. Akdeniz Oyunları nedeniyle tamamen değiştirilen ve yenilenen Adana Atlıspor Tesisleri gerçekten Türkiye'de ilk sıralarda gösterilecek konumda. Yeni Federasyon Başkanı Atıf Bülent Bora, Adana'yı çok önemsiyor. Bu kentte daha çok yarış yapılmasını arzuluyor. Hava koşulları ve çağdaş tesisleriyle Adana biniciliğin merkezi olmaya aday. Başta Gaziantep, Konya, Ankara, Kayseri ve Mersin kulüplerinin katılacağı Anadolu Ligi olmak üzere İslam Oyunları, Türki Cumhuriyetleri gibi uluslararası binicilik yarışmalarını Adana'da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz."

Adana Sanayi Odası yarışlarında dereceye giren sporcular ve atlarının isimleri şöyle:

Yeni Binicilik:

1-Aykız-Üsteğmen Burak Uluçay

2-Akdeniz-Üsteğmen Burak Uluçay

3-Ferah-Üsteğmen Murat Çetinkaya

4-Taniyiltim-Rana Çapar

5-Wıshfull-Ekin Öktem

Biniciler:

1-Prima Vera-Ömer Çetinkaya

2-Dijital Sanatlar Desperado-Ömer Çetinkaya

3-Lasot-Kristiyana Evtimora

4-Santino-Sena Ulaşan

5-Danny-İmren Yeniay

Dereceye giren binicilere ödüllerini Adana Atlıspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Gizer, Yönetim Kurulu Üyesi M. Cüneyt Erturhan, Adana Sanayi Odası Başkan Vekili Erdoğan Şire, Adana Ticaret Odası Başkanvekili Mehmet Şahbaz verdiler. - ADANA

Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Adana'da Başladı
Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Adana'da Başladı
Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Adana'da Başladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışmaları Adana'da Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir'den müthiş geri dönüş! Yıldız futbolcu efsane golle hat trick yaptı Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı