Son Dakika Haberleri: Cumhuriyet Meydanı'nda Mesir İçin Hummalı Çalışma

Cumhuriyet Meydanı'nda Mesir İçin Hummalı Çalışma

8 yıl önce

MANİSA Belediyesi'nin devam eden projeleri arasında yer alan Cumhuriyet Meydanı'nda Mart ayının son haftasında düzenlenecek olan Mesir Festivali alarmı verildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda Mesir İçin Hummalı Çalışma
, System.String[]

Meydandaki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yüklenici firma yetkililerinden meydanın Mesir Festivali'ne yetişip yetişmeyeceğini sordu. Yetkililer, hava koşullarının elverişli olması durumunda meydanın festivale yetişebileceğini kaydetti.


Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Bayram Laçalar, Azmi Açıkdil, Cem Çöllü ve Belediye Meclis Üyesi Mazlum Yüzgider ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden çalışmaları inceledi. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meydanın Mart ayında düzenlenecek olan 472. Uluslararası Manisa Mesir Festivali'ne yetişip yetişemeyeceğini sordu. Hava koşullarının elverişli olması durumunda yaklaşık 1,5 ay gibi bir sürede meydanın tamamlanacağını belirten yetkililer, yağışların olmaması durumunda meydanın Mesir Festivali öncesinde teslim edilebileceğini söyledi.


Gece de Çalışılacak


Hava koşullarının uygun olması durumunda gece de çalışılması talimatını veren Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Uluslararası nitelikte kutladığımız Mesir Festivali'mize yeni meydanımızla birlikte merhaba demeyi planlıyoruz. Bu nedenle çalışmayı yürüten yüklenici firmadan hava koşullarının elverişli olduğu günlerde, gece de çalışmalarını istedik. Yepyeni meydanımızla halkımıza güzel bir festival yaşatmak istiyoruz. İnşallah hava koşullarının da elverişli olması durumunda meydanı, Mesir'den önce hizmete açacağız. Çalışmaların bitmesiyle, Manisa'mızın da kendine yakışır bir meydanı olacak" dedi.


Esnaflardan Teşekkür


Cumhuriyet Meydanı'ndaki süs havuzlarının yapımı ve yol kenarlarındaki ışıklandırmaların montajı ile ilgili de bilgi alan Başkan Ergün, meydan çevresindeki esnafların da meydanın ne zaman biteceği yönündeki sorularını yanıtladı. Hedeflerinin en kısa sürede meydanı bitirmek olduğunu söyleyen Başkan Ergün, hava koşullarının elverişli olmasının buna katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Esnaflar, düzenlemeden memnun olduklarını ifade ederek, Başkan Ergün ve ekibine teşekkür etti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:44 Kaynak: BültenlerSeçmenin yüzde 51.8'i İBB Başkanı İmamoğlu'ndan memnun değil
Bir Zamanlar Çukurova oyuncusundan ağızları açık bırakan itiraf: 38 doğum yaptım 28'i öldü Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektirerek tepki çeken hakimin, bir videosu ortaya çıktı