TOKİ evlerine başvuran 4 milyon kişi bu sorunun cevabını bekliyordu! İşte evlerin iç tasarımı - Son Dakika

TOKİ evlerine başvuran 4 milyon kişi bu sorunun cevabını bekliyordu! İşte evlerin iç tasarımı

23.09.2022 11:38

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde şu ana kadar yapılan başvurular 4 milyona merdiven dayarken, vatandaşlar evlerin içinin nasıl olacağını merak etmeye başlamıştı. İstanbul Esenler'de bir TOKİ dairesinin içi paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından detayları açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. TOKİ'de son olarak CNN Türk tarafından evlerin içi görüntülendi.

500 BİN KONUT İNŞA EDİLECEK

Proje kapsamında, 500 bin sosyal konut ve 50 bin iş yeri yapılacak. Ayrıca, TOKİ tarafından elektrik, su, doğal gaz altyapıları ve planları tamamlanmış, inşaata hazır 250 bin konut arsası sunulacak.

TEMELİ YILBAŞINDA ATILACAK

Projenin ilk etabında yapımına başlanacak 250 bin sosyal konutun temeli yılbaşında atılacak ve 2 yıl içinde tamamlanacak. Toplam 422 milyar liralık yatırımla gerçekleştirilecek proje kapsamında, 2 trilyon liradan fazla ekonomik hareketlilik sağlanması, en az 100 bin yeni istihdam oluşturulması öngörülüyor.

EVLERİN İÇİ GÖRÜNTÜLENDİ

TOKİ konut projesinde merak edilen bir diğer detay ise evlerin içinin nasıl olduğu şeklindeydi. CNN Türk Muhabiri Merve Tokaz, örnek evlere girerek dairelerin nasıl olacağını görüntüledi.

"3+1, TOPLAMDA 125 METRE KARE"

Evin için hakkındaki bilgiler şu şekilde: "Mutfak 14 metrekare. Tezgahlarda laminat parke kullanılmış. Fırın ve ocak için alan ayrılmış ve vatandaşların kendi özel tasarımları için de imkanlar bırakılmış. 3+1 toplamda 125 metrekarelik bir alan. Kapılar çelik, diyafon var. Camlar geniş, oldukça kullanışlı bir balkon mevcut. Çocuğu olan aileler için de demirler yüksek şekilde yapılacak.

İşte evden ilk görüntüler:

Türkiye bu detayı merak ediyor! İşte milyonlar beklediği TOKİ dairesinin iç kısmı
Türkiye bu detayı merak ediyor! İşte milyonlar beklediği TOKİ dairesinin iç kısmı
Türkiye bu detayı merak ediyor! İşte milyonlar beklediği TOKİ dairesinin iç kısmı
Türkiye bu detayı merak ediyor! İşte milyonlar beklediği TOKİ dairesinin iç kısmı
YORUMLAR
500
Trabzon yerel haberleri: Trabzon'da 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' etkinliği Trabzon yerel haberleri: Trabzon'da 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu' etkinliği KILIÇDAROĞLU: HER ANNENİN EVLADINI HUZUR İÇİNDE YATAĞA YATIRDIĞI BİR TÜRKİYE İSTİYORUM KILIÇDAROĞLU: HER ANNENİN EVLADINI HUZUR İÇİNDE YATAĞA YATIRDIĞI BİR TÜRKİYE İSTİYORUM İstanbul 2 Nolu Barosu Başkanı Şamlı, yeniden adaylığını açıkladı İstanbul 2 Nolu Barosu Başkanı Şamlı, yeniden adaylığını açıkladı

Son Dakika Güncel TOKİ evlerine başvuran 4 milyon kişi bu sorunun cevabını bekliyordu! İşte evlerin iç tasarımı - Son Dakika


Advertisement