Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü - Son Dakika

Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü

26.10.2019 10:31

Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü Büyükçekmece'de Cumhuriyet Sergisi açıldıİSTANBUL - Büyükçekmece'de Cumhuriyet'in 96'ncı yılı dolayısıyla düzenlenen 'Cumhuriyet Sergisi'nin açılışı yapıldı.

Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü

Büyükçekmece'de Cumhuriyet Sergisi açıldı

İSTANBUL - Büyükçekmece'de Cumhuriyet'in 96'ncı yılı dolayısıyla düzenlenen 'Cumhuriyet Sergisi'nin açılışı yapıldı. Cumhuriyetin kurulma aşamasında rol alan önemli isim ve olayların tuvalle döküldüğü sergi yoğun ilgi gördü.

Büyükçekmece Belediyesi'nin Cumhuriyet'in 96'ncı yılı münasebetiyle Halk Akademisi Güzel Sanatlar eğitmenlerinin çalışmalarının yer aldığı Cumhuriyet Sergisinin açılışı yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan açılışta eğitmenler ile öğrenciler al bayraklı tişört giyerek kurdeleyi hep beraber kesti. Sergide Cumhuriyet'in kurulmasında önemli rol alan kişi ve olaylar kronolojik sıralaması ile resmedilirken Seyit Onbaşı, Bandırma Vapuru, Al bayrak, Yaşasın Cumhuriyet Pankartı kaldıran çocuklar ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tuvale döküldü. Öte yandan açılışından ardından sergide emeği geçen eğitmenlere hediye takdim edildi.

"Umarım herkes Atatürk ilke ve inkılapları yolunda geleceğe adımlarını daha kuvvetli atar"

Sergi hakkında konuşan Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Güzel Sanatlar eğitmenlerinden Birgül Ergene, "Bu çalışmada güzel sanat eğitmeni bütün arkadaşlarımızla birlikte cumhuriyeti çocuklara gelen konuklarımıza anlatmak istedik. Umarım herkes Atatürk ilke ve inkılapları yolunda geleceğe adımlarını daha kuvvetli atar" dedi.

"Cumhuriyetle taçlanan bir eser ortaya koyduk"

Sergi ile bir tarihi resmettiklerini ifade eden eğitmen Ayşen Mandacı, "Aslında biz burada tarih anlattık. Kurtuluş Savaşı ile başlayan cumhuriyetle taçlanan bir eser ortaya koyduk" diye konuştu.

Bu tarz sergilerin devam edeceğini belirten eğitmen Yavuz Deniz ise, "Toplumda sanat yoksa hayat damarlarından biri eksiktir sözü ile biz de cumhuriyet için belli projeler yürütüyoruz. Cumhuriyete kadar geliş sürecini resmettik" şeklinde konuştu.

Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü
Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü
Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü
Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Cumhuriyetin kurulmasında rol alan önemli isimler tuvale döküldü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti