Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı - Son Dakika

Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı

07.11.2014 03:07
Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı, System.String[]

Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı kitabının kısa özeti.

Demirtaş Ceyhun...Umudu hiç mi hiç eksilmeyen ünlenmiş bir öykücü, araştırmacı, romancı, denemeci... Ama gene de Jacques Seguela'nın kitap kıskançlığı içinde(!) :"Babama Yazar Olduğumu Söylemeyin, O Beni Hala Mimar Sanıyor" diyor. Mimar olduğu da doğru. Çünkü, Demirtaş Ceyhun mimarlıktan yazarlığa geçen bir edebiyat adamı. Bilinmez, belki de bu nedenle anlatımında, anlattığının yapısına hep iyi bir mimari kattığı gözlemleniyor. Anlattıklarının doğrudan mimarisine, yapısına, okurun beyninde bıraktığı çizgi, renk demetinin denkliğine bağlı bir özellik bu. Ve bıyıl altından gülümseyerek okuruna sürekli umut aşılıyor. Umutsuz umudu her dem çiçek açıyor Demirtaş Ceyhun'un. Çünkü gerçek bir edebiyatçı o.

Bu Kitapta "gerçek bir edebiyatçı"nın umudu yolculuğu var.

(Arka Kapak)

Yazar: Demirtaş Ceyhun

Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

ISBN: 9789757720775

Boyut: 135x195

Sayfa Sayısı: 144

Basım Yılı: 2000-12

Cilt Durumu: Karton

Kağıt Türü: 1. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Çünkü Ben Edebiyatçıyım Kitabı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal?