Cuper Şüpheli Çıktı! - Son Dakika

Cuper Şüpheli Çıktı!

SPORX ÖZEL - İtalya'yı sarsan şike skandalındaki son gelişmeler Türkiye'de ses getirecek tarzda.

Cuper Şüpheli Çıktı!, System.String[]

SPORX ÖZEL - İtalya'yı sarsan şike skandalındaki son gelişmeler Türkiye'de ses getirecek tarzda. Geçtiğimiz günlerde Orduspor ile anlaşarak büyük bir sürprize imza atan Hector Cuper'in İtalyan savcı tarafından neden sorgulandığı ortaya çıktı; Cuper'in savcının karşısına geçmesinin nedeni mafya ile olan bağlantısı…

Dünyaca ünlü mafya örgütü Camorra'nın organizasyonları sonucu manipüle edildiğinden şüphelenilen 150 maç içerisinde Arjantinli hocayı direkt ilgilendiren 4 karşılaşma var. Napoli şehrinde örgütlenmiş olan ve faaliyetleri filmlere bile konu edilen Camorra'nın ünlü teknik adamdan 'bahis tüyosu' aldığı iddia ediliyor.

Soruşturma başladığında ilk olarak tanık olarak dinleneceği öğrenilen Cuper'in daha sonra şüpheliler listesinde bulunduğu gündeme bomba gibi düşen bir haber olmuş ve 29 Ekim'de savcı tarafından sorgulanmıştı.

Polisin yaptığı teknik takip sonucu elde edilen tapelerde Cuper'in, kendisiyle bağlantıya geçen iki mafya elemanına İspanya ve Arjantin liglerinden ikişer maçın sonucu hakkında öngörüde bulunduğu ortaya çıktı.

2006-07 sezonunda gerçekleşen olayda, Cuper'e bu hizmetine karşılık 200 bin Euro ödenmesi hususunda anlaşıldığı belirtiliyor. Arjantinli'nin söz konusu maçların sonucundan nasıl olup da o denli emin olduğu İtalya'da basının gündeminde olan bir konu.

Cuper Şüpheli Çıktı!

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 14:40 - Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor Cuper Şüpheli Çıktı! - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Deniz Çakır'dan Ece Üner'e sert tepki: Bu üslupla haber sunuyor, inanılır gibi değil Son Dakika! İstanbul'da ceviz büyüklüğünde dolu yağışı! Kuvvetli sağanakla birlikte geldi Öğrencilerine ders anlatmak için çıktığı tepede, kalp krizinden öldü Doğada kendiliğinden yetişen ve bin bir derde deva olan aluç meyvesi kilosu 10 liradan satılıyor Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili soruşturmada rapor çelişkisi: Cansız bedenin bulunduğu evin önünde kaç kişi vardı? Caner Erkin, 2.5 milyon TL değerindeki yeni aracıyla kameralara yansıdı Bunalıma giren genç, apartman boşluğunda kendini asarak intihar etti MasterChef Duygu'dan canlı yayında şoke eden itiraf: Dayak yedim ve aldatıldım