"Dadaş Kaşif" korona virüse dikkat çekti - Son Dakika

"Dadaş Kaşif" korona virüse dikkat çekti

6 gün önce

"Dadaş Kaşif" korona virüse dikkat çekti Korona virüsten korunmak için "Dut pekmezi ve kar yiyin" tavsiyesinde bulundu Erzurum'da yaptığı buluşlarla 'Dadaş Kaşif' olarak bilinen Ebubekir Taşbaşı, korona virüse dikkat çekti.

"Dadaş Kaşif" korona virüse dikkat çekti

Korona virüsten korunmak için "Dut pekmezi ve kar yiyin" tavsiyesinde bulundu

ERZURUM - Erzurum'da yaptığı buluşlarla 'Dadaş Kaşif' olarak bilinen Ebubekir Taşbaşı, korona virüse dikkat çekti. Beyaz tulum giyip, maske takarak Erzurum sokaklarında dolayan Taşbaşı, virüsten korunmak için "Dut pekmezi ve kar yiyin" tavsiyesinde bulundu.

Virüs logosunu tulumun üzerine yaptırarak Cumhuriyet Caddesi'nde dolaşan "Dadaş Kaşif", virüse yakalananların dağdan getirecekleri karla veya saf yağmur suyuyla dut pekmezini karıştırarak yemeleri halinde virüslerin öldürüleceğini savundu.

Taşbaşı, virüse dikkat çekmek için caddelerde bir süre dolaştı. Bu sırada elinde dut yiyen bir vatandaş ise dutun virüse karşı koruyucu olacağını belirterek bu süreçte dut yediklerini belirtti.

 Dadaş Kaşif korona virüse dikkat çekti
Son Dakika

5 gün önce 29 TL'ye geldiği Erzurum'dan 200 TL'ye geri döndü
ABD istihbaratının raporunda yer alan bomba iddia: Çin, bilinçli olarak vaka ve ölü sayılarını gizledi Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken yeni kolera salgını hızla yayılmaya devam ediyor Suudi Arabistan ve Rusya arasındaki petrol fiyatı savaşı ABD'li petrol üreticisi Whiting Petroleum'un iflasına neden oldu