Son Dakika Haberleri: DEAŞ'ın sözde Türkiye Vilayeti'nden ümitsiz gösteri: Erdoğan'ı tehdit ettiler

DEAŞ'ın sözde Türkiye Vilayeti'nden ümitsiz gösteri: Erdoğan'ı tehdit ettiler

8 gün önce

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde Türkiye Vilayeti adlı hücresi, ilk kez yayınladığı videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve ABD'yi tehdit etti.

Terör örgütü DEAŞ'ın kendisini sözde "Türkiye Vilayeti" olarak tanımlayan hücresi, ilk kez propaganda videosu yayınladı. Videoda Türkçe konuşan DEAŞ üyelerinden biri, Türkiye ve ABD'yi tehdit etti.

Söz konusu video kaydı DEAŞ'ın "Türkiye Vilayeti" tarafından yayınlanan ilk kayıt. Görüntüde biri Türkçe konuşan 3 DEAŞ üyesi bulunuyor. Türkçe konuşan DEAŞ üyesinin adının Ebu Katada El Turki olduğu belirtiliyor.

ABD VE TÜRKİYE'YE TEHDİT

Videoda, DEAŞ üyesi El Turki'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit ettiği görülüyor.

Türkçe konuşan DEAŞ üyesi, Türkiye'nin yanı sıra ABD'ye yönelik tehditlerde de bulundu. Üye, "Bugün İslam Devleti'ni Irak ve Şam'da zayıflatarak onun aslanlarının cihatlarını terk edeceklerini düşünüyorsan büyük bir yanılgı içerisindesin" sözleriyle ABD'yi tehdit ediyor. Teröristlerin, kaydın sonunda DEAŞ lideri Bağdadi'ye olan bağlılık yeminlerini tazeliyor.

DEAŞ'ın sözde Türkiye Vilayeti'nden ümitsiz gösteri: Erdoğan'ı tehdit ettiler
Haber Yayın Tarihi: 11.07.2019 10:34 Araç sahipleri müjde! Benzin ve motorine indirim geliyor Firmalar İŞKUR üzerinden acil 45 bin 836 işçi arıyor! İşte meslekler Milli atlet Şevval Ayaz hastaneye kaldırıldı Hapis cezasına çarptırılan Gülten Kışanak ve Sebahat Tuncel hakkındaki karar bozuldu