Dağ Bisikletinde Kazananlar Belli Oldu - Son Dakika

Dağ Bisikletinde Kazananlar Belli Oldu

01.01.2012 19:05
Dağ Bisikletinde Kazananlar Belli Oldu, System.String[]

16. Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı'nda İsviçreli Saner Marselle ve Avusturyalı Uwe Hockhenwarter birinci oldu.

Antalya'da düzenlenen 16. Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı'nda elit bayanlarda İsviçreli Saner Marselle, elit erkeklerde ise Avusturyalı Uwe Hockhenwarter birinci oldu.

Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) 2012 Yarıyılı faaliyet programında yer alan 16. Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) ile Alanya Belediyesi tarafından düzenlendi. Yarışmaya, 10 ülkeden 19'u yabancı 35 sporcu katıldı. Alanya'da Kızılalan Mevkii'nde dağlık ve ormanlık alanda oluşturulan 6,5 kilometrelik parkurda yapılan sezonun ilk bisiklet yarışında sporcular, 3 kategoride mücadele etti.

Sezonun ilk yarışını elit erkeklerde Avusturyalı Uwe Hockhenwarter 1 saat 33 dakika 54 saniyelik derecesiyle 1. sırada tamamlarken, vatandaşı Alexender Gehbauer 1 saat 37 dakika 32 saniyelik derece ile 2., Portekizli Rosa David Serralheiro ise 1 saat 39 dakika 54 saniye ile 3. oldu. Türk sporculardan Brisaspor formasını giyen Bilal Akgün 1 saat 43 dakika 45 saniyelik derecesiyle 8. oldu.

Elit bayanlarda ise İsviçreli Saner Marselle 1 saat 29 dakika 38 saniyelik dereceyle 1., Alman İvonne Kraft 1 saat 31 dakika 30 saniye ile 2., Avusturyalı Lisa Hitterbaver 1 saat 34 dakika 23 saniyelik dereceyle 3.'lüğü elde etti. Ankara'dan ferdi olarak yarışa katılan Esra Kürkçü ise 1 saat 40 dakika 52 saniyelik derecesiyle 4. oldu.

23 yaş altı kategorisinde de Belçikalı Fabricia Mels 1 saat 43 dakika 25 saniye ile birinci, İtalyan Sarai Pietrov 1 saat 44 dakika 28 saniye ile ikinci, aynı ülkeden Bonetto Edoardo ise 1 saat 45 dakika 58 saniye ile üçüncü oldu. Salcano Arnavutköy takımından Hamza Kansız ise 1 saat 48 dakikalık derecesiyle 5. oldu.

Yarış sonunda dereceye giren sporcular madalyalarını, TBF Başkanı Emin Müftüoğlu ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Saim Kanlı'dan aldı. Yabancı sporcuların sezonun ilk yarışı olan Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı'na yoğun ilgi gösterdiğini belirten Emin Müftüoğlu, ikinci yarışın ise 15 Ocak'ta Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde yapılacağını söyledi.

Dağ Bisikletinde Kazananlar Belli Oldu
Dağ Bisikletinde Kazananlar Belli Oldu
Dağ Bisikletinde Kazananlar Belli Oldu

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Dağ Bisikletinde Kazananlar Belli Oldu - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Annelere yarım mesai, tam maaş! İşte gerekli şartlar Boşanan çiftin dedikodular üzerine yaptırdığı test herkesi şaşırttı! Bir baba iki DNA Esnaftan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 6 maddelik öneri paketi Son Dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan saldırıya uğrayan Türk gemisiyle ilgili açıklama: Kaptanla görüştüm, gemi limana yaklaşıyor Beşiktaş'ın 2 teklif birden sunduğu Hulk'tan taraftarı heyecanlandıracak mesaj: İstanbul'a gelmeye hazırım Eski dostların buluşmasında gözyaşları sel olup aktı Amasya'da yüzde 50'lik içme suyu indirimine sevinen muhtarlar pankart astı Yankesicilik yapan kız çocuğu kameralardan kaçamadı