Dağ meyvesi alıç tezgahlarda yerini almaya başladı - Son Dakika

Dağ meyvesi alıç tezgahlarda yerini almaya başladı

05.10.2019 14:22
Dağ meyvesi alıç tezgahlarda yerini almaya başladı, System.String[]

İhsangazi ilçesinde köylüler tarafından toplanan dağ meyvesi alıç, tezgahlarda yerini almaya başladı.

İhsangazi ilçesinde köylüler tarafından toplanan dağ meyvesi alıç, tezgahlarda yerini almaya başladı.

İhsangazi ilçesinin ormanlık alanlarında ve vadi kenarlarında yetişen alıç, İnebolu pazarında satışa sunuldu.

Satıcı Sadık Kömeçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dağlardan topladığı alıçları tek tek ipe dizerek bağını 5 liradan satışa sunduğunu söyledi.

Bu yıl alıç meyvesinin bol olduğunu belirten Kömeçoğlu, "Alıç dağlarda o kadar çok ki, vakti zamanı olan vatandaşlar dağlara çıkarak bu meyveyi topluyor ve aile bütçesine ek gelir sağlıyor." dedi.

Alıçın yıllardır sevilerek tüketildiğini vurgulayan Kömeçoğlu, "Büyüklerimiz alıç meyvesini her derde deva olduğunu söylerlerdi. Astım, bronşit, kalp, şeker, kolesterol, tansiyon gibi hastalıklara iyi geldiği biliniyor." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dağ meyvesi alıç tezgahlarda yerini almaya başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz