Dağa Kaçırılmak İstenen 3 Kızın Kurtarılması - Son Dakika

Dağa Kaçırılmak İstenen 3 Kızın Kurtarılması

05.06.2014 15:27
Dağa Kaçırılmak İstenen 3 Kızın Kurtarılması

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dağa kaçırılmak üzere kırsal alana götürülmek istenen 3 kızı kurtarma operasyonunun detayları ortaya çıktı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dağa kaçırılmak istenen 3 kızı kurtarma operasyonunun detayları ortaya çıktı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kars'ın Kağızman ilçesinde yaşayan Sacit B, 20 gün önce emniyet birimlerine müracaat ederek 16 yaşındaki kızı S.B'nin kayıp olduğunu bildirdi.

Sacit B, 4 Haziran'da Diyarbakır'da terör örgütünce kaçırılan çocukların ailelerinin sürdürdüğü eyleme katıldığı sırada kızı S.B tarafından telefonla arandı. S.B, babasına terör örgütü tarafından iki arkadaşıyla kaçırıldığını ve kırsal alana götürüldüklerini söyledi.

Polis, Sacit B'yi arayan numaraya ilişkin yaptığı çalışmada telefon kullanıcısının Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde olduğunu tespit etti ve Yeşildere Mahallesi'ndeki bir eve operasyon düzenlendi.

Operasyonda, terör örgütüne eleman kazandırma iddiasıyla Kader. E. ve Seher K. gözaltına alındı. Dağa kaçırılmak üzere evde bulunan S.B. (16),  Z.T. (17) ve F.K. (22) kurtarıldı.

Bu arada, örgütten kaçarak Hakkari Depin Polis Kontrol Noktası'na silahsız ve teçhizatsız olarak gelen 18 yaşındaki D.Y. teslim oldu.

D.Y'nin polise Ağaçdibi köyünde bulunan 6 örgüt mensubuyla faaliyet yürüttüğü gruptan kaçarak kontrol noktasına kadar yürüyerek geldiğini söylediği öğrenildi. - Ankara

Kaynak: AA
İran'daki deprem Yüksekova'da da hissedildi İran'daki deprem Yüksekova'da da hissedildi Üzerine çığ düşen 200 ağaç zarar gördü Üzerine çığ düşen 200 ağaç zarar gördü Yüksekova'da 5 metreyi bulan kar tünelleri Yüksekova'da 5 metreyi bulan kar tünelleri

Son Dakika Güncel Dağa Kaçırılmak İstenen 3 Kızın Kurtarılması - Son Dakika


Advertisement