Dağda Kaybolan Avukat Donmak Üzereyken Kurtarıldı - Son Dakika

Dağda Kaybolan Avukat Donmak Üzereyken Kurtarıldı

19.02.2012 12:35
Dağda Kaybolan Avukat Donmak Üzereyken Kurtarıldı, System.String[]

Isparta'da kayak yapmak için dağa çıkan avukat Bartu Sayın, havanın kararması ve tipi oluşması nedeniyle yolunu kaybedince dağda mahsur kaldı.

Isparta'da kayak yapmak için dağa çıkan avukat Bartu Sayın, havanın kararması ve tipi oluşması nedeniyle yolunu kaybedince dağda mahsur kaldı. Cep telefonuyla bir müvekkilini arayarak yardım isteyen Bartu Sayın, Burdur'un Ağlasun İlçesi yakınlarında donmak üzereyken bulundu.

Isparta Barosu'na kayıtlı avukat Bartu Sayın, kayak için dün saat 15.00 sıralarında Isparta'nın Gölcük Mevkii'nde dağa çıktı. Havanın kararması ve tipi oluşması nedeniyle yolunu şaşıran Sayın, dağda kayboldu. Saat 18.30 sıralarında cep telefonuyla Ağlasun'daki müvekkili Durmuş İleri'yi arayan Sayın, yardım istedi. Durumun haber verilmesi üzerine jandarma ve sağlık ekipleri Ağlasun'da dağlık bölgede arama çalışması başlattı. Ekipler saat 20.00 sıralarında Bartu Sayın'ı donmak üzereyken buldu.

Sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapılan Sayın, ambulansla Ağlasun İlçe Entegre Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Tedaviye alınan Sayın'ın sağlık durumunun iyi olduğunu kaydedildi.

Ağlasun Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ve İlçe Belediye Başkanı MHP'li Aydın Kaplan, evli ve bir çocuk babası Bartu Sayın'ı hastanede ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Yolunu kaybettikten sonra aklına ilk Ağlasun'daki müvekkili Durmuş İleri'nin geldiğini kaydeden Bartun Sayın, kurtarma ekiplerine teşekkür etti. Ekiplerin kendisine donmak üzereyken ulaştığını belirten Sayın, "Sizler olmasaydınız en fazla 15 dakika daha yaşardım. Yolumu bulmak için kilometrelerce yürüdüm. Ağlasun'a yaklaştığımı anlayınca Durmuş İleri'yi aradım. Tipi nedeniyle daha fazla yürüyemedim ve yardım gelmesini bekledim" dedi. - Burdur

Dağda Kaybolan Avukat Donmak Üzereyken Kurtarıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dağda Kaybolan Avukat Donmak Üzereyken Kurtarıldı - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?