Dağda Mahsur Kalan Üniversitelileri İtfaiye Kurtardı - Son Dakika

Dağda Mahsur Kalan Üniversitelileri İtfaiye Kurtardı

09.04.2012 12:11
Dağda Mahsur Kalan Üniversitelileri İtfaiye Kurtardı

Denizli'de, yürüyüş için gittikleri Çamlık Dağı'nda 80 metre yükseklikteki kayalık bölgeye çıkıp mahsur kalan üniversite öğrencisi 4 arkadaş, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Denizli'de, yürüyüş için gittikleri Çamlık Dağı'nda 80 metre yükseklikteki kayalık bölgeye çıkıp mahsur kalan üniversite öğrencisi 4 arkadaş, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. İtfaiye ekiplerine teşekkür eden öğrenciler, daha sonra onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Olay, kent merkezi yakınındaki Çamlık Dağı'nda dün meydana geldi. Pamukkale Üniversitesi öğrencileri 18 yaşındaki Doğan Candoruk, 20 yaşındaki Akif Safran, 19 yaşındaki Serhat Şahin ve 20 yaşındaki İbrahim İşleyen, yürüyüş için Çamlık Dağı'na gitti. Dört arkadaş, 1'inci Çeşme mevkiinde, yaklaşık 80 metre yükseklikteki kayalıklara tırmandı, ancak inemeyince mahsur kaldı. Cep telefonlarından itfaiyeyi arayan öğrenciler, yardım istedi.

Olay yerine ulaşan itfaiyenin kurtarma ekibi, iplerle kayalık alana çıkarak çalışma başlattı. Ekipler, öğrencileri mahsur kaldıkları yerden teker teker güvenli şekilde aşağı indirdi. İtfaiye ekiplerine teşekkür eden gençler, daha sonra onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. - Denizli

Kaynak: DHA
Türkiye'nin konuştuğu cinayette cani kocadan kan donduran itiraf: İlişkiye girdikten sonra boğarak öldürdüm Türkiye'nin konuştuğu cinayette cani kocadan kan donduran itiraf: İlişkiye girdikten sonra boğarak öldürdüm Tutuklanan koca, çuvalla gömdüğü eşinin boğazını 30 dakika boyunca sıkmış Tutuklanan koca, çuvalla gömdüğü eşinin boğazını 30 dakika boyunca sıkmış Akciğerine kaçan bezelye ameliyatla çıkarıldı Akciğerine kaçan bezelye ameliyatla çıkarıldı

Son Dakika Güncel Dağda Mahsur Kalan Üniversitelileri İtfaiye Kurtardı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement