Dağlık Karabağ'da mağlubiyeti kabul eden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada - Son Dakika

Dağlık Karabağ'da mağlubiyeti kabul eden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada

12.11.2020 10:28

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Dağlık Karabağ'da yenilgiyi kabul ettikten sonra ülkesinde eleştirilerin hedef noktası haline geldi. Bir anda ortadan kaybolan Paşinyan'ın istifası istenirken, Ermeni basınında başbakanın bu ortamda sokağa çıkamayacağı vurgulandı ve "Linç edileceği ortada" ifadelerine yer verildi.

Azerbaycan ve Rusya Devlet Başkanları ile Dağlık Karabağ konusu üzerine anlaşan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ülkesinde iç karışıklığa neden oldu. Anlaşmanın imzalanmasından sonra sokağa çıkan Ermeni vatandaşları hükümet binasını basarak Paşinyan'ın odasına kadar girdi.

Muhalefet partileri tarafından alevlendirilen protestolarda binlerce vatandaş sokağa inerken Paşinyan vatan haini ilan edildi. Taşnak Partisi tarafından yapılan açıklamada, "Paşinyan istifa etmezse başka bir yolunu buluruz" dedi ve hükümeti üstü kapalı tehdit etti.

Dağlık Karabağ'da mağlubiyeti kaybeden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada

"LİNÇ EDİLECEĞİ ORTADA"

Protestoların giderek iç savaşa döndüğü ülkede Paşinyan ve ailesi günlerdir ortalarda gözükmezken Grapark gazetesi Paşinyan'ın bu ortamda sokağa çıkamayacağını vurguladı. Gazetede yer alan haberde, "Linç edileceği ortada. Ancak Ermenistan halkının, ülkeyi yönetmeye devam ettiğini söyleyen Paşinyan'ın nerede olduğunu bilmesi en doğal hakkı" dedi.

PAŞİNYAN'IN KIZLARI KANADA'YA GİTTİ İDDİASI

Gazetede yer alan habere göre Paşinyan'ın kızları Mariam ile Şuşan'ın, bir hafta önce Ermenistan'dan ayrılarak Kanada'ya gittiği iddia edildi.

Dağlık Karabağ'da mağlubiyeti kaybeden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada

EŞİ VE OĞLU PAŞİNYAN'IN YANINDA OLABİLİR

Öte yandan üç gün öncesine kadar cepheye gitmek için askeri eğitim almaya devam eden Paşinyan'ın eşi Anna Akopyan'ın da ortalarda görünmediği belirtildi. Akopyan'ın oğluyla birlikte Paşinyan'ın yanında olduğu tahmin ediliyor.

SAVUNMA BAKANLIĞI VE ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ İŞARET EDİLDİ

Paşinyan'ın gizlendiği yer olarak ise ilk olarak Ermenistan Savunma Bakanlığı binası işaret edildi. Ayrıca Ermenistan'da yayın yapan 'Politik' haber sitesine göre Paşinyan Erivan'da bulunan ABD Büyükelçiliği'ne de saklanmış olabilir.

Dağlık Karabağ'da mağlubiyeti kabul eden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada

Son Dakika Dünya Dağlık Karabağ'da mağlubiyeti kabul eden Paşinyan saklandı: Sokağa çıkamaz, linç edileceği ortada - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (7)
  • Ömer yeniçeri: Bu ermeniler anca terör yapar mertçe döğüşemez korkaktırlar .gerisi kuru gürültü. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hacı: Bu kadar insan sokağa çıkacağına cepheye gidip İHA siha larla tanış salardı.böyle sokağa çıkamaz lardı. Cevap Yaz 15 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi