Dağlık Karabağ'daki Rus barış gücünün ilk nöbeti görüntülendi - Son Dakika

Dağlık Karabağ'daki Rus barış gücünün ilk nöbeti görüntülendi

13.11.2020 14:16

Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkesin sağlanması için imzalanan ortak bildirinin ardından Rus barış gücüne bağlı askerlerin ilk nöbeti görüntülendi.

Devriye atan Rus barış gücü askerleri anlaşma gereği bölgeyi boşaltan Ermenistan vatandaşlarının geçişlerini de denetlediği gözlemlendi.

16 GÖZLEM NOKTASI KURULACAK

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkanı Sergey Rudskoy, Dağlık Karabağ'da temas hattı boyunca ve Laçin koridorunda 16 gözlem noktası kurulacağını ifade etmişti.

CEPHE HATTI VE LAÇİN KORİDORUNDA BULUNACAKLAR

Öte yandan, anlaşmada Rusya'nın cephe hattı ve Laçin koridoru boyunca, hafif silahlı 1960 asker, 90 zırhlı personel taşıyıcı, 380 otomobil ve özel aracının yer alması öngörülmüştü.

Dağlık Karabağ'daki Rus barış gücünün ilk nöbeti görüntülendi
Dağlık Karabağ'daki Rus barış gücünün ilk nöbeti görüntülendi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dağlık Karabağ'daki Rus barış gücünün ilk nöbeti görüntülendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ALS hastalığına yakalanan eski Karabüksporlu Shelton, hayatını kaybetti S&P Türkiye'nin kredi notunu 'B+' olarak teyit etti, görünümünü değiştirmedi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Evlere gündeliğe giden kadın, iç çamaşırlarını satışa çıkardı hayatı değişti