Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin Bir Saat Karanlık! - Son Dakika

Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin Bir Saat Karanlık!

15.03.2012 16:07
Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin Bir Saat Karanlık!

Aygaz, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, "Dünya Saati" (Earth Hour) etkinliğine bu yıl da destek veriyor.

Koç Grubu şirketlerinden Türkiye'nin lider enerji kuruluşu Aygaz, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, "Dünya Saati" (Earth Hour) etkinliğine 31 Mart 2012 tarihinde İstanbul Esentepe'de bulunan Genel Müdürlük binasının ışıklarını söndürerek bu yıl da destek verecek.

2010 yılında Türkiye'de iklim değişikliğine karşı farkındalığı artırmak amacıyla "Yarın Hava Nasıl Olacak" adlı sosyal sorumluluk projesini başlatan Aygaz, bu alandaki çalışmalarını uluslararası projelere verdiği desteklerle sürdürüyor. Aygaz bu kapsamda, dünya genelinde 1 milyar insanın ve binlerce kurumun katıldığı, "Dünya Saati" etkinliğine, 31 Mart 2012 tarihinde İstanbul Esentepe'de bulunan Genel Müdürlük ve Türkiye çapındaki 10 ayrı bölge ve satış müdürlük binalarının ışıklarını söndürerek destek verecek.

İlk kez 2007 yılının Mart ayında WWF- Avustralya'nın önderliğinde Sidney'de başlatılan "Dünya Saati" etkinliği 2008 yılında dünya çapında bir harekete dönüştü. Küresel ısınmadan endişe duyan, ancak tek başına bu durumu değiştiremeyeceğini düşünen milyonlarca insanı bir araya getiren etkinlikle, 31 Mart günü 20:30-21:30 saatleri arasında tüm dünyada ışıklar söndürülüyor.

Küresel çapta gerçekleşen etkinlikle, dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitlilik kaybı gibi konularda farkındalığın artırılması amaçlanıyor. "Dünya Saati" etkinliği kapsamında, Eyfel Kulesi, Empire State Binası, Mısır Piramitleri gibi dünyaca ünlü yapılarda da ışıklar bir saat süresince söndürülüyor. 2011 yılında Türkiye'den on binlerce kişinin ve 250'nin üzerinde kurumun destek verdiği kampanyada doğudan batıya doğru ışıklar bir bir kapanırken, Boğaziçi Köprüsü de hareketin Asya'dan Avrupa'ya geçişinin sembolüydü.

YORUMLAR
500
Beşiktaş, Wout Weghorst ile anlaşmaya varmak üzere! Golcü İstanbul'a geliyor Beşiktaş, Wout Weghorst ile anlaşmaya varmak üzere! Golcü İstanbul'a geliyor 'İstanbul'da ekmek 5 lira oldu' konusuna değinen Türkiye Fırıncılar Federasyonu: Uygulama pazartesi günü son bulacak 'İstanbul'da ekmek 5 lira oldu' konusuna değinen Türkiye Fırıncılar Federasyonu: Uygulama pazartesi günü son bulacak İmamoğlu: 'Kurban İbadetiniz İbb Aracılığıyla İhtiyaç Sahibi Ailelerin Mutluluğu Olacak' İmamoğlu: 'Kurban İbadetiniz İbb Aracılığıyla İhtiyaç Sahibi Ailelerin Mutluluğu Olacak'
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin Bir Saat Karanlık! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement