Son Dakika Haberleri: Daha Yeşil Bir Kampüs' İçin Fidan Diktiler.

Daha Yeşil Bir Kampüs' İçin Fidan Diktiler.

2 yıl önce

Bartın Üniversitesinde daha yeşil bir kampüs hedefi kapsamında, Kutlubey Kampüsünde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Daha Yeşil Bir Kampüs' İçin Fidan Diktiler., System.String[]

Bartın Üniversitesinde daha yeşil bir kampüs hedefi kapsamında, Kutlubey Kampüsünde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.


Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsündeki fidan dikim etkinliğine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selman Karayılmazlar, Bartın Valisi Nusret Dirim'in eşi Burcu Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun'un eşi Hatice Uzun, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural'ın eşi Arzu Vural, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Gülsüm Karakaş, derneğin yönetim kurulu üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Kampüste inşasında sona gelinen Kütüphane binası arkasındaki peyzaj alanında gerçekleştirilen etkinlikte fidanlar toprakla buluşturuldu. Etkinlikte dikilen her fidana katılımcıların isminin yazdığı künye de takıldı.


Fidanlar Bartın Üniversitesi ile birlikte büyüyecek


Bartın Üniversitesinin yeni yerleşkesi Kutlubey Kampüsü içerisinde 2 orman alanı bulunuyor. Yerleşkede yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla ormanlık alan miktarı 155 bin metrekareye ulaştı. Ayrıca kampüste; Himalaya Sediri, Mavi Ladin, Japon Kadife Çamı, Mavi Selvi, Doğula Dini, Sarkık Süs Kirazı, Süs Elması, Süs Eriği, Oya Ağacı, Gümüşi Ihlamur gibi çok sayıda ağaç türü bulunuyor. - BARTIN

Haber Yayın Tarihi: 05.04.2018 01:53 Kaynak: İHAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
AK Parti Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz, görevinden istifa etti Libya duyurdu: Türkiye ile yapılan mutabakat yürürlüğe girdi