Daka'dan '100 Köy 100 Proje Fikri' Çalışması - Son Dakika

Daka'dan '100 Köy 100 Proje Fikri' Çalışması

12.10.2018 16:25
Daka'dan '100 Köy 100 Proje Fikri' Çalışması

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Muş Yatırım Destek Ofisi, beşeri sermayenin ve proje kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması kapsamında Muş merkeze bağlı 97 köyü ziyaret ederek eğitimler verdi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Muş Yatırım Destek Ofisi, beşeri sermayenin ve proje kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması kapsamında Muş merkeze bağlı 97 köyü ziyaret ederek eğitimler verdi.

"100 Köy 100 Proje Fikri" faaliyeti kapsamında Muş Muhtarlar Derneği ile birlikte 97 köyden 850 lise mezununa proje ve girişimcilik eğitimleri verildi. Projenin uygulama sürecinde başta Muş Valisi Aziz Yıldırım olmak üzere DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Muş Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Süme ve yönetiminin yanı sıra Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü de tüm köylerde sosyoekonomik analiz anketleri yaparak projeye destek verdi.

Proje kapsamında muhtarlarla yapılan toplantıda konuşan DAKA Muş Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Fuat Özkan, 1 Mart 2018 tarihi itibariyle başladıkları projenin 1. etabını 20 Nisan 2018 tarihinde bitirdiklerini, 2. etabında muhtarlarla değerlendirme toplantısı yapıp diğer çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunmak istediklerini söyledi. Toplantıda 3 ve 4. etaplar hakkında bilgiler veren Özkan, projenin 3. etabında her köyden bir kişiye detaylı eğitim verileceğini, 4. etabında ise ön plana çıkan 100 proje fikrinin bağımsız değerlendiriciler tarafından inceleneceğini ve istihdam, sosyal içerme, katma değer yönünden ilk 3'e giren projelere ödül verileceğini belirtti.

"100 Köy 100 Proje Fikri" faaliyeti ile her köyden bir lise mezununun basit düzeyde proje yazabilmesi, hangi proje için nereye başvurması gerektiğini öğrenebilmesi, 100 proje fikrinin ortaya çıkarılması ve fikirlerin projelendirilmesi, köylerin sosyoekonomik durumlarının saptanması, yakın mesafedeki köylerin ortak proje ekipleri kurması ve ortak projeler yapabilmesi ile birlikte kamu kaynaklarının daha etkin ve nitelikli kullanılması amaçlanıyor. - MUŞ

YORUMLAR
500
Borsa günü rekorla tamamladı Borsa günü rekorla tamamladı Muş'ta yaylaya çıkan kadınların zorlu mesaisi sürüyor Muş'ta yaylaya çıkan kadınların zorlu mesaisi sürüyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Daka'dan '100 Köy 100 Proje Fikri' Çalışması - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement