Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı - Son Dakika

Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı

01.01.2012 17:43
Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı, System.String[]

Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonlarından biri olarak gösterilen 33.Dakar Rallisi'nde ilk gün özel etabı tamamlandı.

Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonlarından biri olarak gösterilen 33. Dakar Rallisi'nde ilk gün özel etabı tamamlandı.

Arjantin, Şili ve Peru topraklarında 15 Ocak Pazar gününe kadar sürecek rallide start bugün verilirken, yarışçılar 57 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 820 kilometrelik Mar Del Plata-Santa Rosa de La Pampa etabında mücadele etti.

İlk gün özel etabını, Dakar Türk Takımı adına mücadele eden Türk motosikletçilerden Kemal Merkit 41.45'lik derecesiyle 66., Şakir Şenkalaycı 44.39'luk derecesiyle 95. ve Selçuk Bektaş da 48.40'lık derecesiyle 127. sırada tamamladı.

Arjantin'in Mar Del Plata şehrinden başlayan rallide, 50 ülkeden 178 motosiklet, 30 ATV, 161 otomobil ve 74 kamyon olmak üzere toplam 443 araç mücadele ediyor. Üç ülke topraklarında yapılacak etaplar sonrasında ralli, 8 bin 370 kilometre katedildikten sonra bu yıl ilk kez Peru'nun başkenti Lima'da tamamlanacak.

Özel etabın galibi Şili'li sporcu Francisco Lopez Contardo olurken, ikinciliği favori isimlerden İspanyol Marc Coma, üçüncülüğü ise Arjantinli Javier Pizzolito elde etti. Bugün alınan bu sıralamalar ile 2. etap başlangıç sırası da belirlenmiş oldu.

Rallide yarışçılar yarın, Santa Rosa de La Pampa ve San Rafael arasında 295 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 782 kilometre katedecekler. - İSTANBUL

Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Sakatlığı bulunan Beşiktaşlı Gökhan Töre, Malatyaspor maçında oynayamacak Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel ışık gösterisi İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Yağmur sonrası görsel şölen! Konyaaltı Sahili'nde oluşan ışık hüzmesini görenler telefonlarına sarıldı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi