Dalaman yeni bir turizm alanına kavuşacak - Son Dakika

Dalaman yeni bir turizm alanına kavuşacak

08.04.2021 16:51
Dalaman yeni bir turizm alanına kavuşacak, System.String[]

Dalaman ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı uhdesinde yer alan 5 bin 849 dekar alan Kültür ve Turizm Bakanlığına devredilerek turizme kazandırıldı.

Dalaman ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı uhdesinde yer alan 5 bin 849 dekar alan Kültür ve Turizm Bakanlığına devredilerek turizme kazandırıldı.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, yaptığı yazılı açıklamada, İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ifade ettikleri Dalaman sahil bandında Tarım ve Orman Bakanlığı uhdesinde yer alan 5 bin 849 dekar alanın Kültür ve Turizm Bakanlığına devredilerek turizme açılması hususunun onaylandığını, Dalaman'ın artık yeni bir turizm alanına kavuşacağını bildirdi.

Söz konusu alanda 3 golf sahası yapılacağını, hem 12 ay turizmin hem de satın alma seviyesi yüksek turistin gelmesinin önünün açlığını ifa eden Mete, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bunun yanında bölgemizde yetişen tarım ürünlerine de daha kolay pazar bulma imkanı sağlanmış olacak. Bölgede yeni yapılacak tesislerde en az 5 bin kişiye istihdam sağlanacak ve Dalaman Havalimanı 12 ay hizmet verir duruma gelecek. Dalaman'ımıza ve Muğla'mıza hayırlı uğurlu olsun. İlimize gelecek her hizmette desteğini ve olurlarını esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza ilimiz ve Dalaman'ımız adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dalaman yeni bir turizm alanına kavuşacak - Son Dakika


Son Dakika

Merkez Bankası'ndan kripto para yasağı! Artık ödemelerde kullanılamayacak Merkez Bankası'ndan kripto para yasağı! Artık ödemelerde kullanılamayacak TFF 1.Lig'e yükselen Eyüpspor, 2.Lig'de tüm zamanların en yüksek puanını topladı TFF 1.Lig'e yükselen Eyüpspor, 2.Lig'de tüm zamanların en yüksek puanını topladı Arka Sokaklar dizisinin 'Mesut Komiser'i Şevket Çoruh koronavirüse yakalandı Arka Sokaklar dizisinin 'Mesut Komiser'i Şevket Çoruh koronavirüse yakalandı ATV'nin fantastik dizisi Akıncı final yapıyor ATV'nin fantastik dizisi Akıncı final yapıyor Nüfusunun yarısından fazlasını aşılayan İsrail'de açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılıyor Nüfusunun yarısından fazlasını aşılayan İsrail'de açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılıyor Koronaya yenilen 3 çocuk babası adamın son mesajı yürek burktu Koronaya yenilen 3 çocuk babası adamın son mesajı yürek burktu Apartmana korku salan 'yaratık' kruvasan çıktı Apartmana korku salan 'yaratık' kruvasan çıktı Acun Ilıcalı ile ilgili bomba iddia: Süper Lig'in yayın haklarını almaya hazırlanıyor Acun Ilıcalı ile ilgili bomba iddia: Süper Lig'in yayın haklarını almaya hazırlanıyor