Son Dakika Haberleri: Dalan'ın, Yakalamanın Kaldırılması ve Beraat Talepleri Reddedildi

Dalan'ın, Yakalamanın Kaldırılması ve Beraat Talepleri Reddedildi

6 yıl önce

Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan’ın, dava kapsamında hakkında çıkarılan yakalama kararının kaldırılması ve beraat talebi reddedildi.

Dalan'ın, Yakalamanın Kaldırılması ve Beraat Talepleri Reddedildi, System.String[]

Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan’ın, dava kapsamında hakkında çıkarılan yakalama kararının kaldırılması ve beraat talebi reddedildi.


Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’ın avukatı Celal Ülgen'in, İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yaptığı yakalama kararının kaldırılması talebi yaklaşık 1 ay sonra reddedildi.


Avukat Ülgen’in müvekkili hakkında beraat kararı verilmesi talebinin de reddedildiği belirtildi. Mahkeme, Dalan’ın savunmasının delil mahiyetinde olduğunu, bu nedenle savunma yapmadan beraat kararı verilmesinin hukuka uygun olmadığını kaydetti.


Yakalama kararının kaldırılması talebi ise “Yakalanması halinde sanığın mahkeme huzurunda savunmasının alınmasından sonra yargılama, dosya kapsamındaki deliller, bilgi belgeler ile savunmanın içeriği dikkate alınarak üzerine atılı suçlarla ilgili serbest bırakılması veya tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesi gerektiği” gerekçesiyle reddildi.


Dalan’ın Türkiye’ye gelmesi durumunda bu suçtan tutuklanmayacağı konusunda kendisine yasal güvence belgesi verilmesi talebini de mahkeme kabul etmedi.

Haber Yayın Tarihi: 20.08.2014 03:05 Kaynak: CİHANİETT şoförlerine sakal yasağı getirildi
Ali Babacan'ın kuracağı partiye en çok İYİ Partililerden ilgi var Uyumadığı için diş etlerine eroin sürülen talihsiz çocuk, hayatını kaybetti