Damien Comolli'den istifa açıklaması: Bu kararı Şubat 2019'da almıştım - Son Dakika

Damien Comolli'den istifa açıklaması: Bu kararı Şubat 2019'da almıştım

3 ay önce

Fenerbahçe'deki sportif direktörlük görevinden istifa eden Damien Comolli, sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstifa kararını Şubat 2019'da verdiğini belirten Comolli, "Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin yeni bir finansal modele ihtiyacı var" dedi.

Fenerbahçe'deki sportif direktörlük görevinden istifa eden Damien Comolli, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

"12 AYLIK İHBAR SÜREMDE HİZMET VERMEYE BAŞLADIM"

Sarı-lacivertli kulüpten ayrılma kararını Şubat 2019'da verdiğini belirten Comolli, "Sevgili Büyük Fenerbahçe ailesi, dün Fenerbahçe ile olan sözleşmemi feshettim. Şubat 2019'da bu kararı verdim ve resmi olarak başkanı o tarihte yazılı olarak bilgilendirdim. Sözleşmemde tanımlandığı gibi 25.02.2019 tarihinde 12 aylık ihbar süremde hizmet vermeye başladım" diye konuştu.

"BAŞKANA KULÜPTEN AYRILMAYI TEKLİF ETTİM AMA BAŞARILI OLAMADIM"

Kısıtlı mali imkanlar dahilinde en rekabetçi takımı oluşturmaya çalıştığını söyleyen Comolli, "O zamandan beri birkaç kez başkana kulüpten ayrılmayı teklif ettim ama başarılı olamadım. Bu arada, büyük mali kısıtlarımız dahilinde mümkün olan en rekabetçi ekibi oluşturmaya çalışırken, aynı zamanda uzun vadede çalışarak işime tamamen bağlıydım" ifadelerini kullandı.

"DURUMU DEĞİŞTİRMEK İÇİN UZUN VADELİ PROJELER ÜZERİNDE ÇALIŞTIM"

Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin yeni bir finansal modele ihtiyacı olduğunu altını çizen Fransız futbol adamı şöyle konuştu:

"Fenerbahçe ve Türk futbolunun yeni bir yönetim anlayışına ve finansal modele ihtiyacı var. Durumu değiştirmek için uzun vadeli projeler üzerinde de çalıştım. Başkana 25 Şubat 2020 yerine dün kulüpten ayrılma isteğimi kabul ettiği için teşekkür ederim. Takıma ve bana yöneltilen adil olmayan eleştirilere rağmen, ki yakın zamanda doğru olmadıkları kanıtlandı, Fenerbahçe taraftarları tarafından gösterilen inanılmaz tutkuya hayran kaldım. Fenerbahçe için en iyisini diliyorum" şeklinde konuştu.

Damien Comolli'den istifa açıklaması: Bu kararı Şubat 2019'da almıştım

YORUMLAR


Son Dakika

86 yaşındaki adam, ihtiyaçlarını karşılayan polislerden kendisine eş bulmasını istedi: Yalnızım yalnız
Kibar tavrıyla dikkat çeken yaşlı amca: Allah devletimize sağlık sıhhat versin Profesörün canlı yayında ağzından kaçırdığı tek kelime, Samsun halkını tedirgin etti