Danelik Mısır Tarımına Kayseri Şeker Desteği - Son Dakika

Danelik Mısır Tarımına Kayseri Şeker Desteği

4 yıl önce

Ülkemizde danelik mısır yetiştiriciliğine artan ilgi Kayseri Şeker tarafından da yakinen takip edilerek 2016 yılı ekim döneminde sözleşmeli danelik mısır ekimi gerçekleştirmek üzere çalışma başlatıldı.

Danelik Mısır Tarımına Kayseri Şeker Desteği, System.String[]

Ülkemizde danelik mısır yetiştiriciliğine artan ilgi Kayseri Şeker tarafından da yakinen takip edilerek 2016 yılı ekim döneminde sözleşmeli danelik mısır ekimi gerçekleştirmek üzere çalışma başlatıldı.


Ekiminden hasadına kadar her aşamada Kayseri Şeker tarafından sözleşmeli tarım kapsamında destek gören danelik mısır için pilot bölge olarak Develi İlçesi seçilmiş olup sonraki yıllarda talep edilmesi halinde Kayseri Şeker'e bağlı bütün bölgelerde ekiminin sağlanacağı ve danelik mısır tarımında en büyük problem olan pazarlama konusunun da aşılarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlanmakta olduğu belirtildi.


Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından Develi Bölgesi'ndeki çiftçilere danelik mısır tohumlarından; yüksek verim potansiyeline sahip 'Du Pont Pıoneer P0573 Mısır Tohumu', toprak seçiciliği olmayıp çok yüksek verim potansiyeline sahip 'Limagrain Lg 30.597 hibrid' tohumu ile erkenci olması yanında verim potansiyeli çok yüksek 'DKC 5783' mısır tohumu dağıtımı yapıldı.


Kendisinden sonra ekilen ve münavebeye giren diğer tahıllara göre daha yüksek verim artırıcı özelliği ile ülkemiz tarımında önemli bir yere sahip olan ve hayvancılık sektöründe artan karma yem talebi ihtiyacını karşılayan danelik mısırın yurt içinden karşılanması hususunda Kayseri Şeker'in başlattığı girişimler çiftçiler tarafından takdirle karşılandı. - KAYSERİ

Haber Yayın Tarihi: 17.05.2016 02:12 Kaynak: İHASon Dakika

Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın
Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak

Son Dakika Haberleri