Son Dakika Haberleri: Danimarka'da Enerji Santralında Feci Kaza: Türk İşçi Komada

Danimarka'da Enerji Santralında Feci Kaza: Türk İşçi Komada

2 ay önce

BATI Kopenhag Emniyet Müdürlüğü nöbetçi Polis Şefi Brian Holm basına yaptığı açıklamada, "Akşam saatlerinde aldığımız bir kaza ihbarı sonucu, Avedöre enerji santralına ekiplerimiz intikal etti, 34 yaşındaki bir genç şahsın kömürlerin kayması sonucunda göçük altında kaldığını tespit ettik.

Danimarka'da Enerji Santralında Feci Kaza: Türk İşçi Komada, System.String[]
BATI Kopenhag Emniyet Müdürlüğü nöbetçi Polis Şefi Brian Holm basına yaptığı açıklamada, "Akşam saatlerinde aldığımız bir kaza ihbarı sonucu, Avedöre enerji santralına ekiplerimiz intikal etti, 34 yaşındaki bir genç şahsın kömürlerin kayması sonucunda göçük altında kaldığını tespit ettik. Uzun çabalar sonucunda kurtarılan kişinin bilincinin kapalı olduğu görüldü, buradan Kraliyet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Şu an komada, çok üzgünüz yakınlarını bilgilendirdik" dedi.

KRİZ MASASI KURULDU

Yaşanan kazanın ardından santral yönetimi kriz masası kurulduğunu, santral çalışanlarına psikolog desteği verilmeye başlandığını, polis ve çalışma müfettişliğinin, kazanın nasıl gerçekleştiğine dair olay yerinde incelemelerde bulunduğunu ve silodaki çalışmalar ile ilgili kurallara uyulup uyulmadığını araştırdıklarını açıkladı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada şu an uzaktaki aile fertlerinin etkilenmemesi için kazazedenin isminin basına açıklanmayacağı vurgulandı.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 02.05.2019 12:03 İsmail Küçükkaya, AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın açıklamasına cevap verdi! İstanbul'un göbeğinde eski karısını dövüp bıçakladı! Mahalledeki genç, yaralı kadını kurtardı Son dakika! 42 asker "gıda zehirlenmesi" şüphesiyle hastaneye kaldırıldı