Danimarka'da Türkler Sandık Başında... - Son Dakika

Danimarka'da Türkler Sandık Başında...

08.05.2015 18:06
Danimarka'da Türkler Sandık Başında..., System.String[]

Danimarka'da Türkler sandık başında.

Danimarka'da Türkler sandık başında...

TÜRKİYE'de 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerle ilgili olarak yurt dışında oy verme işlemi başladı. Büyükelçi Mehmet Dönmez vatandaşlarımıza örnek olmak için oyunu ilk gün kullananlar arasındaydı.

Büyükelçi Dönmez, oy kullanma konusunda tereddüdü olan vatandaşlarımızı sandık başına çağırdı. Büyükelçi Dönmez DHA'ya yaptığı açıklamada Bir seçimi daha yaşamanın mutluluğunu duyuyorum. Her zaman ifade ettiğim gibi yurt dışındaki görevlerim sırasında vatandaşlarımızın bulundukları yerde oy kullanma talebi öteden beri dile getirdikleri bir haktı. Devletimiz bu imkanı geçtiğimiz yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminden beri sağlamış bulunuyor. Bu defa de genel seçim için tüm yurtdışı temsilciliklerinde olduğu gibi burada da oy verme işlemi başladı. Şu anada kadar katılım sayısı geçen yıla kıyasla daha iyi görünüyor. Hayırlı uğurlu olsun. Biz YSK'nın talimatı uyarınca seçimin en güvenli şekilde yapılmasına özen gösteriyoruz. Parti temsilcilerinin nezaretinde seçim hazırlıklarına başladık. Son güne kadar böyle devam edecek ve vatandaşlarımızın oylarını Türkiye'ye göndereceğiz dedi.

Büyükelçi Dönmez tereddüt eden vatandaşlarımıza yaptığı çağrıda 24 gün oy kullanmak mümkün, ne zaman isterlerse 31 Mayısa kadar buraya gelip oy kullanabilirler, kullanamayanlar, hudut kapılarında kullanabilirler. Dolayısıyla bu haktan yararlanmak için geniş olanaklar sunulmuştur. Oylarını mutlaka kullanmalarını tavsiye ediyorum dedi.

VATANDAŞ MEMNUN

Jylland gibi uzak bölgelerden oy kullanmak için Kopenhag'a gelen Türkler ise, Türkiye'de yapılacak seçimlerde söz sahibi olmanın sevincini yaşadıklarını söylediler. Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı Yaşar Şahin Oy kullanmak çok güzel bir duygu. İkinci kez vatandaş olduğumuzu hissetmiş olduk. Bu demokratik seçimlerde bizim de katkımız olduysa seviniriz, bir şeylerin değişmesi gerekiyorsa bizim de görevimizi yerine getirmemiz gerekiyor. Bu anlamda mesafeler ne kadar uzak olursa olsun kısalıyor. Oy kullanma konusunda tereddüdü olanlara buraya gelip oy kullanmaları çağrısında bulunuyorum. Kendi vicdanlarıyla oy kullansınlar zaten bazı kuruluşlar otobüslerle turlar düzenlediler dedi.

Sandık Gözlemcisi Mecit Coşkun, ilk kez sandık başında görev aldığını belirterek seçimin Türkiye'ye ve herkese hayırlı olmasını dilediğini söyledi. Mecit Coşkun Yıllarca bu anı bekledik memleketimizde oy kullanmamıza gerek kalmadan evimizden buraya gelip oyumuzu kullanıyoruz dedi. Hüseyin Atçeken de Yıllar süren özlem sona erdi. Sanık görevlisi olmak harika bir duygu çok heyecanlıyım ilk kez Türkiye dışında oy kullanıyorum. Tabi zorlukları da var. Elçimiz bizi güler yüze karşıladı, moral verdi dedi.

Sinem Demir bir genç kız olarak bir parti adına gözlemci olmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirterek en çok yönlendirme var mı diye dikkat ettiğini söyledi.

Sinem Demir, günlük iş ve okul hayatı dışında seçimlerde demokratik hakkı kullanmanın çok güzel olduğunu belirterek 'vatandaşlarımız, 'nasıl olsa bizim oyumuzla bir şey olmaz' diye düşünmesinler tek bir oy çok şey değiştirir mutlaka buraya gelip oylarını kullansınlar dedi.

Danimarka'da Türkler Sandık Başında...
Danimarka'da Türkler Sandık Başında...
Danimarka'da Türkler Sandık Başında...
Danimarka'da Türkler Sandık Başında...

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Danimarka'da Türkler Sandık Başında... - Son Dakika


Son Dakika

17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü Galatasaray'ın, İrfan Can için Başakşehir'le 6 milyon euroya anlaştığı iddia edildi Beşiktaş'ın istediği Mandzukic, Milan'la 1.5 yıllık anlaşma sağladı ABD'de Joe Biden'ın yemin töreni öncesi görülmemiş tedbirler alındı: 25 bin tam teçhizatlı asker görev yapacak İş vaadiyle yabancı uyruklu kadınları Türkiye'ye getirip fuhşa zorlayan uyuşturucu baronunun 18 milyonluk mal varlığı dudak uçuklattı Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü