Danimarka Kraliçesi, 4 torununun "Kraliyet" unvanlarını elinden aldı - Son Dakika

Danimarka Kraliçesi, 4 torununun "Kraliyet" unvanlarını elinden aldı

28.09.2022 21:10
Danimarka Kraliçesi, 4 torununun "Kraliyet" unvanlarını elinden aldı

Danimarka Kraliçesi 2. Margrethe, 4 torununun "Kraliyet" unvanlarını elinden aldı.

Danimarka Kraliçesi 2. Margrethe, 4 torununun "Kraliyet" unvanlarını elinden aldı.

Kraliyet'ten yapılan açıklamada, Kraliçe'nin, 1 Ocak 2023'ten itibaren Prens Joachim'in soyundan gelenlerin unvanlarını sadece Monpezat "kont" ve "kontesi" olarak kullanmalarına karar verdiği ve bu soydan gelenlerin şimdiye kadar sahip olduğu "prens" ve "prenses" unvanlarının sona ereceği bildirildi.

Açıklamada, Kraliçe'nin 4 torununun Kraliyet'in resmi üyeliğinin gerektirdiği özel hususlar ve görevlerle sınırlandırılmadan kendi hayatlarını "çok daha büyük ölçüde şekillendirebilmeleri için bir çerçeve oluşturmak" istediği aktarıldı.

Prens Nikolai, Prens Felix, Prens Henrik ve Prenses Athena'nın Danimarka tahtına çıkma sırasındaki yerlerini koruyacakları kaydedildi.

İsveç Kralı Carl 16. Gustaf da 2019'da torunlarının unvanlarını elinden almıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Mbappe'nin attığı gollerle Danimarka'yı deviren Fransa, Dünya Kupası'nda son 16 turuna yükseldi Mbappe'nin attığı gollerle Danimarka'yı deviren Fransa, Dünya Kupası'nda son 16 turuna yükseldi 2022 FIFA Dünya Kupası 2022 FIFA Dünya Kupası Fransa 2'de 2 yaptı Fransa 2'de 2 yaptı

Son Dakika Güncel Danimarka Kraliçesi, 4 torununun 'Kraliyet' unvanlarını elinden aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement