Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonu İsveç'e pahalıya mal oldu - Son Dakika

Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonu İsveç'e pahalıya mal oldu

15.08.2022 14:10
Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonu İsveç'e pahalıya mal oldu

Aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi'nin (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'ın İsveç genelinde gerçekleştirdiği Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonları devlete 43 milyon krona (4 milyon 181 bin dolar) mal oldu.

İsveç Devlet radyosu SR'nin haberinde aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi'nin (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'ın son 7 aydaki Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonları nedeniyle İsveç hazinesinden ekstra 43 milyon kron para çıktığı kaydedildi. Haberde Paludan'ın provokasyonunda çıkan olaylar ve ekstra polis görevlendirilmesi nedeniyle maliyetin yüksek olduğu ve birçok polisin rutin görevlerinin de aksadığı belirtildi.

MÜSLÜMAN MAHALLELERİ SEÇİYOR

Partisinin 11 Eylül'de İsveç'te yapılacak genel seçimlere de katılmaya hazırlanan Paludan, son 10 gündür seçim çalışması adıyla İsveç'in değişik bölgelerinde Kur'an-ı Kerim yakmaya devam ediyor. Özellikle Türk ve Müslüman mahalleleri seçen Paludan, cami önlerinde sıkı polis korumasında Kur'an-ı Kerim yakıp İslam Peygamberi Hz Muhammed'e hakaretler ediyor.

YORUMLAR (13)
  • Do_it_ Yourself: Belcikadayim böyle birsey yapıldığını görsem ustune hiç düşünmeden atlar kutsal kitabımızı elinden harcaması a alırdım.asla korkmazdım asla.. Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kuzey Akım boru hattında olan gaz sızıntılarını inceleyen Danimarka ve İsveç'ten, 'muhtemelen kasıtlı bir sabotaj' açıklaması Kuzey Akım boru hattında olan gaz sızıntılarını inceleyen Danimarka ve İsveç'ten, 'muhtemelen kasıtlı bir sabotaj' açıklaması 2022-YKS milli sporcu yerleştirme sonuçları açıklandı 2022-YKS milli sporcu yerleştirme sonuçları açıklandı Cbs News: Amerikalılar, Artan Enerji Fiyatları Yüzünden Kamu Hizmetleri Faturalarını Ödemekte Zorlanıyor Cbs News: Amerikalılar, Artan Enerji Fiyatları Yüzünden Kamu Hizmetleri Faturalarını Ödemekte Zorlanıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonu İsveç'e pahalıya mal oldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement