Darende'de Gezi Düzenlendi - Son Dakika

Darende'de Gezi Düzenlendi

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Darende ilçesinde taşımalı eğitim gören 140 öğrenciye "Çevremizi Tanıyalım" adı altında gezi düzenledi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Darende ilçesinde taşımalı eğitim gören 140 öğrenciye "Çevremizi Tanıyalım" adı altında gezi düzenledi.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan etkinlikler kapsamında Darende Nadir İlkokulunda taşımalı eğitim gören öğrenciler, ilçenin önemli kültürel mekanlarını gezme fırsatı buldu.


İlk olarak Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret eden öğrenciler, burada külliye ve Somuncu Baba hakkında bilgiler aldı.


Öğrenciler daha sonra Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi'ni gezdi.


Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak, yaptığı konuşmada, herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkında sahip olduğunu belirterek, "Çevreyi korumak ve kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir." dedi.


Çevre kirliliği ile yürütülen en önemli silahın "çevre bilinci" olduğuna dikkati çeken Çolak, şöyle devam etti:


"Çocuklara küçük yaştan itibaren çevre bilincini aşılamak için ilçemizi gezdirdik. Kirletmenin tabiata, çevreye, insanlığa, doğaya verdiği zararı küçük yaştan itibaren hatırlatmak istiyoruz. Bu bilinçle yetiştiğiniz taktirde çevre alanında yaşadığımız sorunları kökten çözme imkanı buluruz. Çünkü bazı alışkanlıklar küçük yaştan itibaren edep ve terbiye olarak çocuklara, gençlere verilir. Gençler ve çocuklar aldıkları bu terbiyeyi ölünceye kadar devam ettirirler."


Geziye katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken okul tarafından belirlenen başarılı 3 öğrenciye ise tablet hediye edildi.


Etkinliğe, İlçe Kaymakamı Ali Türk, Belediye Başkan Yardımcıları Tacettin Ateş, Durmuş Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Rauf Özgenç, Emniyet Müdür Halil Ejder Çelikkaya, daire amirleri katıldı.

Son Dakika

12:43 İstanbul'a usulsüz taşınan yüzlerce kilogram tulum peynirine el konuldu 12:00 İki kardeş, yolunu kestiği emekli polisi baltayla saldırarak öldürdü 11:25 Vaka sayısında artış yaşanan 5 kentimizden biri olan Diyarbakır'da halk halaydan vazgeçmiyor 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:41 Vicdansız anne 3 haftalık kızını yastıkla öldüremeyince elleriyle boğarak öldürdü 09:34 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vakalardaki azalışın durmasında süper bulaştırıcılar rol oynuyor 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti 21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 20:21 Alman medyası açık açık yazdı: Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarının arkasında sağlık endişeleri yok 15:29 Son dakika: Erdoğan toplu asker uğurlama törenlerini eleştirdi: Valime talimat verdim, bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceksiniz 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 15:24 Hababam Sınıfı filmi gerçek oldu: Kimya laboratuvarındaki patlamada 2 öğretmen yaralandı 13:41 "Bu pazar milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz?" anketi! AK Parti ile CHP'nin arasındaki fark 6 puan 11:37 Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Konya'nın eşsiz lezzetlerinden fırın kebabı damak çatlatıyor 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor