Darıca Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika

Darıca Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

19.01.2012 16:20
Darıca Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı, System.String[]

Darıca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi arasındaki görüşmelerde anlaşma sağlanması üzerine toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Darıca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi arasındaki görüşmelerde anlaşma sağlanması üzerine toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye Meclis Salonu'ndaki imza töreninde konuşan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, çalışma arkadaşlarının gayretleri ve Hizmet-İş Sendikasının özverili çalışmaları ile birlikte ortak bir paydada buluşarak, sözleşmeyi hızlı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

Göreve başladıkları 2004 yılından bugüne kadar "Alın teri kurumadan, çalışanın hakkının ödenmesi" konusunu göz önüne alarak, çalışanların haklarının korunmasının öneminin bilincinde olduklarını ifade eden Karabacak, gelecekte de uyum içerisinde çalışmak istediklerini dile getirdi.

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ise Darıca Belediyesi ile yapmış oldukları sözleşmeyi enflasyonun üzerinde ortalama yüzde 11 gibi bir oranla imzaladıklarını kaydetti.

Darıca Belediyesi ile işçilerin alacakları konusunda bir sıkıntı yaşamadıklarını vurgulayan Ersoy, "Bugün Darıca'da, şölen havasında karşılıklı sözleşmelerimizi imzalama aşamasına geldik" dedi.

Konuşmaların ardından tarafların sözleşmeyi imzaladığı törende, Ersoy, Karabacak'a çiçek verdi.

1 Ocak'tan itibaren geçerli olan ve 112 işçiyi ilgilendiren 3 yıllık sözleşmeye göre, ücretlere birinci yıl ortalama yüzde 11 kıdem zammı ile birlikte net 260 TL zam yapıldı. Sosyal haklarda yüzde 15 oranında artış sağlanırken, maaşlara 2. ve 3. yıllarda da aynı oranda zam yapılacak.

- KOCAELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Darıca Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici