Darıca Zabıta Denetimleri Artırdı - Son Dakika

Darıca Zabıta Denetimleri Artırdı

2 yıl önce

KOCAELİ(İHA) – Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle ilçe genelindeki marketlerde gıda ve fiyat denetimi yaptı.

Darıca Zabıta Denetimleri Artırdı, System.String[]

KOCAELİ(İHA) – Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerle ilçe genelindeki marketlerde gıda ve fiyat denetimi yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Zam fırsatçılığı yapanları Zabıta ekiplerine şikayet edin" sözlerinin ardından Darıca Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde uygulamalarını sıklaştırdı. Zabıta ekiplerinin çalışmalarına eşlik eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, vatandaşlardan gerek sağlık açısından risk teşkil eden ve gerekse kasa ve reyon fiyatları arasında fiyat farkı bulunan ürün satışı yapan iş yerlerini kendilerine bildirmeleri konusunda uyarılarda bulundu.


Bölgede faaliyet gösteren marketlerin denetimleri yapan ekipler, kasa ve reyon fiyatlarının karşılaştırılması sonucu ikisi arasında fiyat farkı bulunan marketlere gerekli cezai işlemler uyguladı. Halk sağlığını olumsuz yönde etkileyecek son kullanım tarihleri geçmiş ürünleri de kontrollerinin yapıldığı denetimleri değerlendiren Başkan Karbacak, denetlemelerin kararlılıkla devam edeceğini söyledi. - KOCAELİ

Haber Yayın Tarihi: 04.10.2018 11:12 Kaynak: İHASon Dakika

Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var
Korona virüsü belirti göstermeden bulaşıyor ve bulaşıcılığı gitgide artıyor Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı

Son Dakika Haberleri