Darülaceze Sakinleri Yazlık Sinema Gecesinde Yeşilçam Oyuncularıyla Buluştu - Son Dakika

Darülaceze Sakinleri Yazlık Sinema Gecesinde Yeşilçam Oyuncularıyla Buluştu

13.09.2017 21:59

Mehmet İlkay ÖZER İstanbul DHAŞişli'de yaşlı ve bakıma muhtaç yurttaşların barındığı Darülaceze'de yaşayanlar için sinema gösterimi yapıldı.

Mehmet İlkay ÖZER İstanbul DHA

Şişli'de yaşlı ve bakıma muhtaç yurttaşların barındığı Darülaceze'de yaşayanlar için sinema gösterimi yapıldı. Gösterime Yeşilçam oyuncuları da katıldı.

YEŞİLÇAM OYUNCULARI GÖSTERİME KATILDI

Darülaceze başkanlığı yaz aylarında Darülaceze Yeşilçam Yazlık Sinema Geceleri adı altında bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında burada barınanlara Çarşamba günleri sinema filmleri gösterildi. Bu akşam yazlık sinema gösteriminin sezon finali, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe'nin başrolde oynadığı Süt Kardeşler filmi ile yapıldı. Sezon finaline Darülaceze başkanı Hamza Cebeci, eski bakanlardan Egemen Bağış ile aralarında Teoman Ayık, Ahmet Arıman, Engin Aksu, Hasan Yıldız, Hayati Asılyazıcı, Yavuz Karakaş, Tamer Levent'in de bulunduğu Yeşilçam emekçileri katıldı.

BÖYLE KURULUŞLARA SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

Program öncesi, oyuncular kısa birer konuşma yaptı. Hababam Sınıfı filminde oynayan Tuncay Akça, Böyle güzel bir programda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Benim bir projem vardı. Çocuklara burasını anlatmak istemiştim. Bunu hayata geçirmek istiyorum dedi.

Nuri Alço ise, Böyle bir ortamda bulunmak çok güzel. Tüm insanların gelip burasını gezmeleri, ibret almaları gerekiyor. Hepimizin sonunda gelebileceği bir yer burası. Böyle kuruluşlara sahip çıkmamız lazım diye konuştu.

Seslendirme sanatçısı Belkıs Özener, Size uzun yıllar Türk sinemasından seslendim. Sesimi biliyordunuz ama beni tanımıyordunuz. Şimdi karşınızdayım. 40 sene sustum, bu ses benim demedim dedi.

SÜT KARDEŞLER FİLMİ GÖSTERİLDİ

Konuşmaların ardından şarkıcı Orhan Ölmez mini bir konser verdi. Konserin ardından, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe'nin başrolde oynadığı Süt Kardeşler filminin gösterimi yapıldı.

Darülaceze Sakinleri Yazlık Sinema Gecesinde Yeşilçam Oyuncularıyla Buluştu
Darülaceze Sakinleri Yazlık Sinema Gecesinde Yeşilçam Oyuncularıyla Buluştu
Darülaceze Sakinleri Yazlık Sinema Gecesinde Yeşilçam Oyuncularıyla Buluştu
Darülaceze Sakinleri Yazlık Sinema Gecesinde Yeşilçam Oyuncularıyla Buluştu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Darülaceze Sakinleri Yazlık Sinema Gecesinde Yeşilçam Oyuncularıyla Buluştu - Son Dakika


Son Dakika

Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Cadde ortasında dehşet! Baltayla saldırdıkları şahsı bacağından yaraladılar Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil uçağa bindi! İlk fotoğraf geldi Volkan Demirel'in eşi Zeynep, oyun havası eşliğinde spor yaptı ABD'deki kanlı baskından 3 gün önce "Kongre hedef olabilir" uyarısı yapılmış Düzce, Zonguldak ve Kütahya'da engelli ve hamile kamu çalışanları yarın idari izinli sayılacak Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi